Porażka siatkarzy Cuprum

Robert Skrzyński | Utworzono: 2022-01-04 20:00

Siatkarze Cuprum Lubin przegrali w Bełchatowie ze Skrą 1:3 w kolejnym meczu ekstraklasy.

Pierwszy set potwierdził, że może to być wyrównane spotkanie. Na tablicy wyników zespół Cuprum miał minimalną przewagę. Gospodarze doprowadzili do wyniku 16:16, ale w końcówce to zespół Skry zdołał odskoczyć i ostatecznie wygrał 25:22.

Drugi set długo przebiegał pod dyktando Skry. Zespół z Bełchatowa prowadził 16:12, a następnie 21:18, ale końcówka należała do Cuprum. Zimnej krwi nie zabrakło Wojciechowi Ferensowi i to goście byli górą 25:23.

Trzecia partia to przewaga Skry. Gospodarze prowadzili już 21:14. Jednak potem zdobyli tylko punkt, a zespół Cuprum wywalczył ich 6. Było 22:20, ale w końcówce Skra nie pozwoliła sobie odebrać przewagi i wygrała 25:22.

W czwartym secie znów Skra prowadziła. Zespół Cuprum doprowadzał do remisu, ale ostatnie fragmenty należały zdecydowanie do gospodarzy. Drużyna z Bełchatowa wygrała 25:20 i cały mecz 3:1.

Skra Bełchatów - Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:20)

Skra: Aleksandar Atanasijevic, Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Dick Kooy, Grzegorz Łomacz - Kacper Piechocki (libero) - Mikołaj Sawicki, Robert Taht

Cuprum: Wojciech Ferens, Dawid Gunia, Remigiusz Kapica, Kamil Maruszczyk, Paweł Pietraszko, Masahiro Sekita - Kamil Szymura (libero) - Michał Gierżot, Maciej Sas, Przemysław Stępień, Marcin Waliński.