Udany początek przygotowań Śląska Wrocław

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-01-14 21:34
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Śląsk dobrze rozpoczął spotkanie i od samego początku zaatakował. Wrocławianie mieli sporo stałych fragmentów gry, jednak nie potrafili zaskoczyć dobrze ustawionej obrony przeciwnika. Aktywny pod polem karnym Warty był Fabian Piasecki, który znajdował dobre pozycje do oddania strzału, jednak bramkarz rywala nie został zmuszony do interwencji.

Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miała jednak Warta. Śląsk stracił piłkę na połowie przeciwnika, a ten popędził z kontrą. Piłka trafiła do Mateusza Kuzimskiego, który znalazł się sam na sam z Michałem Szromnikiem, jednak bramkarz WKS-u zdołał powstrzymać zawodnika Warty i zapobiegł stracie bramki. Do przerwy gra toczyła się już raczej w środku pola i na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.

Druga część spotkania przyniosła otwarcie wyniku. Bramkową akcję przeprowadzili rezerwowi wrocławian. Najpierw strzelał Sebastian Bergier, jednak jego uderzenie zdołał odbić bramkarz. Na dobitkę Petra Schwarza był już za to bezradny i w 54. minucie Trójkolorowi wyszli na prowadzenie.

W kolejnych minutach Śląsk nadal atakował i tworzył sobie kolejne bramkowe sytuacje. Wciąż bardzo aktywny był Schwarz, który starał się po raz drugi pokonać bramkarza gości. Od czasu do czasu Warta również potrafiła odpowiedzieć, głównie za sprawą Jasona Papeau. Francuz sprawiał najwięcej problemu obrońcom WKS-u i dwukrotnie był bliski pokonania Matusa Putnockiego. Najpierw trafił w słupek po uderzeniu z rzutu wolnego, a przy kolejnej próbie z bliskiej odległości nie był w stanie posłać piłki obok golkipera Wojskowych.

Śląsk mógł jeszcze podwyższyć wynik. Dobrą sytuację miał między innymi Jakub Jezierski, który zaraz po wejściu na boisko otrzymał dobre podanie z prawej strony od Bergiera, jednak nie zdołał opanować piłki i oddać strzału. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Trójkolorowych.


Śląsk Wrocław - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramki:
1:0 - 54' Schwarz

Śląsk: Szromnik (46. Putnocky) - Bejger (46. Radkowski), Golla [30. Poprawa (65. Michalski)], Wypart (46. Verdasca) - Iskra (46. Janasik), Lewkot [30. Sobota (65. Hyjek)], Mączyński [30. Schwarz (65. Gryglak)], Garcia (46. Stiglec), Praszelik [30. Łyszczarz (65. Jezierski)] - Piasecki [30. Pich (65. Zylla)], Quintana (46. Bergier)

Warta w I połowie: Jędrzej Grobelny – Łukasz Trałka, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov – Jan Grzesik, Niilo Maenpa, Mateusz Czyżycki, Kajetan Szmyt – Jayson Papeau, Mateusz Kuzimski, Michał Jakóbowski (33. Anas Ouahim).

Warta w II połowie: Jędrzej Grobelny – Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Albert Żerkowski – Jan Grzesik (73. Szymon Soiński), Mikołaj Stangel, Mario Rodriguez, Filip Luberecki – Jayson Papeau (77. Jakub Sangowski), Mateusz Kuzimski (73. Przemysław Zdybowicz), Anas Ouahim.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama