Siatkarze Cuprum Lubin przełamali serię porażek

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-01-15 08:04

Do tego spotkania zespół z Dolnego Śląska podchodził po czterech porażkach z rzędu. Tym razem jednak lubinianie rozegrali bardzo dobry mecz i dosyć pewnie wygrali z Treflem Gdańsk 3:1.

Rywale byli lepsi jedynie w pierwszym secie. Gdańszczanie dosyć szybko wypracowali przewagę, a w grze Cuprum brakowało dokładności. Już mniej więcej od połowy seta było więc wiadomo, że o dobre rozpoczęcie meczu może być trudno. Ostatecznie gospodarze ulegli 18:25.

W kolejnych trzech setach to zespół z Lubina zachował więcej spokoju i co najważniejsze, wygrywał w najważniejszych momentach setów. Gdy rywale już odrabiali stratę i było blisko remisu - to wtedy Cuprum odskakiwało ponownie, nie pozwalając na odebranie sobie kontroli. W rezultacie lubinianie wygrali trzy następne sety kolejno do 20, 22 i 21.

Dzięki wygranej zespół z Dolnego Śląska przesunął się na 9 miejsce w tabeli Plus Ligi. Prowadzi Zaksa Kędzierzyn-Koźle.