Pewne zwycięstwo KPR

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-02-11 22:39

Spotkanie dobrze rozpoczęła Karolina Wicik, która najpierw dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń, a następnie asystowała przy bramce Natalii Janas na 3-1. Mocna obrona pozwoliła kobierzyczankom wyprowadzać kontrataki i podwyższać przewagę (3-6 w 8’).

Po kolejnej straconej bramce o czas poprosił Paweł Tetelewski (3-7 w 10’). Niewiele to jednak dało, bowiem nawet po wypracowaniu start, kielczanki miały problemy z pokonaniem Beaty Kowalczyk, broniącej z ponad 50-procentową skutecznością. Odrabiania strat nie ułatwiał także fakt, że w 12. minucie meczu z boiska w asyście służb medycznych sprowadzona została liderka zespołu, Magda Więckowska (3-8 w 12’).

Edyta Majdzińska mogła liczyć na duet Despodovska-Wiertelak, który zwiększał dystans dzielący KPR od rywalek (4-10 w 15’). Po drugiej stronie boiska najskuteczniejsza była Marta Rosińska.

W drugim kwadransie gry Korona prezentowała się lepiej, a wyróżniającą się zawodniczką była Michalina Pastuszka, która radziła sobie z obroną Kobierek, dzięki dynamicznym zwodom (9-12 w 21’). W końcówce pierwszej połowy przyjezdne musiały radzić sobie w podwójnym osłabieniu. Mimo to na przerwę schodziły z czterobramkowym prowadzeniem 16-12.

Po zmianie stron gospodynie zaczęły zmniejszać straty (15-18 w 35’). Ich zapędy szybko ostudziła jednak Beata Kowalczyk. Bramkarka Kobierzyc zanotowała kilka skutecznych interwencji z rzędu, a to pozwoliło jej koleżankom z zespołu na spokojne budowanie akcji w ofensywie (15-22 w 40’). Praktycznie bezbłędna w ataku była wspomniana już wcześniej Zorica Despodovska.

Strzelecką niemoc beniaminka przełamała dopiero w 42. minucie Alicja Pękala (16-22). Zawodniczki Korony szukały swoich szans we współpracy z obrotowymi. Zazwyczaj kończyło się to rzutami karnymi, a te na bramki zamieniała Marta Rosińska (19-26 w 50’).

Mimo walki kielczanki nie były w stanie zmienić losów spotkania. Wicemistrzynie Polski systematycznie budowały przewagę, a kiedy piłkę w siatce po raz kolejny umieściła Patrycja Kozioł, prowadzenie KPR-u wynosiło już osiem trafień (21-29 w 53’). Ostatecznie podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały w Hali Legionów 31-24.

MVP spotkania wybrano Zoricę Despodovską, zawodniczką zespołu z Kielc została Alicja Pękala.

Kobierki utrzymają trzecie miejsce w ligowej tabeli, Korona zamyka stawkę. W piątek kobierzyczanki podejmą we własnej hali liderki tabeli, MKS FunFloor Perłę Lublin, a kielczanki zagrają w Lubinie.

Suzuki Korona Handball Kielce – KPR Gminy Kobierzyce 24-31 (12-16)

Korona: Hibner, Chojnacka, Chodakowska – Rosińska 8, Pękala 6, Pastuszka 6, Gliwińska 2, Piwowarczyk 1, Więckowska 1, Kędzior, Jasińska, Kowalczyk, Grabarczyk, Zimnicka, Młynarska-Papaj.karne: 5/5
Kary: 2 min. (Piwowarczyk)

KPR: Kowalczyk, Zima – Despodovska 9, Wicik 7, Wiertelak 4, Shupyk 3, Kozioł 3, Olek 2, Janas 2, Ivanović 1, Kucharska, Buklarewicz, Kuriata, Macedo, Ilnicka,