Sensacyjna porażka KPR Gminy Kobierzyce

BT, PAP | Utworzono: 2024-03-23 18:42
Sensacyjna porażka KPR Gminy Kobierzyce - fot. kprkobierzyce.pl

W mecz lepiej weszły przyjezdne, które skutecznie przedzierały się przez defensywę gospodyń (0:2 3’). Kobierzyczanki natychmiast odpowiedziały dwoma trafieniami, doprowadzając do remisu (2:2 4’). Znakomita obrona Viktorii Saltaniuk dała KPR-owi szansę na pierwsze prowadzenie w spotkaniu, którą wykorzystała Natalia Janas (4:3 9’). Dwie zabójcze kontry pozwoliły odskoczyć podopiecznym Marcina Palicy na trzy bramki (6:3 11’). Świetnie wyglądały skrzydłowe Kobierek, które popisywały się imponującą skutecznością (7:3 12’). Zawodniczki MKS-u zamieniły rzut karny na gola, a brązowe medalistki musiały radzić sobie w osłabieniu (7:4 13’). Na półmetku pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 8:5.

Przewagę gospodyń powiększyła Katarzyna Cygan (10:5 18’). Szczypiornistki prowadzone przez Agatę Cecotkę dochodziły do klarownych sytuacji, lecz w bramce KPR-u bardzo dobre zawody rozgrywała Viktoriia Saltaniuk (11:7 21’). Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego coraz lepiej spisywała się w ofensywie, czego efektem były trzy trafienia z rzędu (11:10 23’). Kobierzyczanki wyglądały na podrażnione obrotem spraw, a kolejnego gola dołożyła Mariola Wiertelak (13:11 26’). Tempo pojedynku było niezwykle intensywne, co przekładało się na wiele akcji rzutowych (15:14 28’). Do przerwy Kobierki prowadziły 16:14.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły zawodniczki Piotrcovii, które szybko doprowadziły do remisu (16:16 32’). Następnie obserwowaliśmy popis obu bramkarek, a po kolejnej skutecznej finalizacji przyjezdne wygrywały w Kobierzycach (16:17 37’). Niemoc gospodyń przełamała Oliwia Domagalska, a chwilę później mieliśmy remis (18:18 38). Starcie było niezwykle wyrównane, co zwiastowało emocjonującą końcówkę (21:21 42’). Ambitna postawa MKS-u mogła podobać się kibicom, a z każdą minutą szanse na niespodziankę wzrastały (22:23 46’).

Kobierki korzystały z gry w przewadze, a świetnym wykończeniem popisała się Patrycja Kozioł (24:25 50’). Obroniony rzut karny przez Beatę Kowalczyk dał piłkarkom KPR-u pozytywny impuls, który zamieniły w trafienie dające remis (25:25 51’). Następnie na prowadzenie ponownie wyszły zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego (25:27 54’). Dwie bramki Kobierzyczanek potwierdziły, iż sprawa wyniku wciąż jest otwarta (27:27 57’). Na pół minuty przed rozstrzygnięciem MKS wygrywał jednym golem oraz był przy piłce (27:28 60’). Końcowy rezultat pojedynku to 27:29.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Zoricę Despodovskiej, a po drugiej stronie wyróżniono Karolinę Mokrzkę.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:29 (16:14)

KPR: Viktoriia Saltaniuk, Patrycja Chojnacka, Viktoriia Saltaniuk – Zorica Despodovska 6, Natalia Janas 3, Mariola Wiertelak 3, Katarzyna Cygan 3, Zuzanna Ważna 3, Magdalena Drażyk 2, Lesia Smolinh 2, Patrycja Kozioł 2, Anastasiya Melekestseva 1, Oliwia Domagalska 1, Małgorzata Buklarewicz 1, Aleksandra Kucharska.

MKS: Karolina Sarnecka, Oliwia Suliga – Karolina Mokrzka 6, Sylwia Radushko 4, Oliwia Szczepanek 4, Tauani Schneider 4, Daria Grobelna 3, Joanna Waga 2, Matylda Miewczyk 2, Silvie Polaskova 2, Justyna Świerczek 1, Patrycja Królikowska 1, Tatjana Trbovic.