Falstart Cuprum w walce o 9. miejsce

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-04-14 21:53
A|A|A

W pierwszym meczu w walce o 9. miejsce niestety zabrakło siatkarskich emocji. Goście przyjechali pewni swojego i narzucili rytm grze przede wszystkim mocną zagrywką. W połowie seta trener Paweł Rusek zastosował kilka zmian, m.in. wpuścił na boisko Michała Gierżota, który pokazał się z dobrej strony w końcówce, ale Cuprum nie udało się odwrócić losów seta.

Inaczej było już w drugiej partii. Lubinianie rozpoczęli ją od skutecznego bloku Pawła Pietraszki. Trzeba wspomnieć, że środkowi w tym meczu zagrali dobrze, zwłaszcza Florian Krage, który długo cieszył się 100-procentową skutecznością w ataku. Ostatecznie był najlepiej punktującym zawodnikiem w dolnośląskiej drużynie, zdobywając 12 punktów (w tym 2 bloki i kończąc 10 ataków na 12 prób). To pozwoliło zbudować kilkupunktową przewagę. Niestety warszawianie zremisowali 16:16 i znów przejęli inicjatywę. Końcówka odsłony należała do nich, a w trzecim secie goście przypieczętowali swoje zwycięstwo.

MVP: Dusan Petković

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 21:25, 16:25)

Cuprum: Waliński (7), Ferens (2), Bociek (9), Sekita, Pietraszko (5), Krage (12), Szymura (L), Sas (L) oraz Gierżot (5), Maruszczyk (3), Stępień.

Projekt: Kwolek (9), Trinidad (3), Wrona (9), Gałązka (2), Petković (18), Szalpuk (11), Wojtaszek (L), Jaglarski (L) oraz Nowakowski (5), Grobelny, Superlak.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama