Derby dla Miedzi

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-04-30 17:37 | Zmodyfikowano: 2022-04-30 19:03

Derbowa atmosfera wyczuwana była w Legnicy na długo przed meczem. Na trybunach Stadionu im. Orła Białego zasiadło ponad cztery tysiące kibiców. Gra obu zespołów długo przypominała wzajemne badanie. W 8 minucie po dograniu Piotra Azikiewicza niecelnie z lewej strony uderzał Patryk Makuch. Chrobry odpowiedział bardzo groźną akcją w 15 minucie. Mateusz Bochnak wpadł z piłką w pole karne Miedzi, zwiódł defensywę i zagrał przed bramkę z prawej strony. Mikołaj Lebedyński jednak nie trafił. Dwie minuty później Paweł Lenarcik obronił groźny strzał po akcji gości prawą stroną.

Z kolei w 29 minucie w polu karnym uderzył Michał Rzuchowski. Piłkę zablokował Nemanja Mijusković i skończyło się tylko kornerem. Sześć minut później Carlos Julio Martinez Riva popisał się ładnym podaniem w pole karne. Tam był Maxime Dominguez, który posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. W 40 minucie szwajcarski pomocnik spróbował zza szesnastki, ale został zablokowany. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy Makuch główkował nad poprzeczką.

Tuż po przerwie znów strzelał najlepszy snajper Miedzianki, ale skończyło się tylko kornerem. Za chwilę najpierw uderzył Victor Moya Martinez „Chuca”, ale został zablokowany. Przy następnej próbie legniczan piłka minęła bramkę. W 51 minucie Dominguez dograł z rzutu wolnego, a Kamil Zapolnik z pierwszej piłki strzelił tuż nad poprzeczką. W 61 minucie po podaniu Domingueza tuż obok słupka z lewej strony pola karnego uderzył „Chuca”.

W 65 minucie Miedź dopięła swego. Patryk Makuch w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Rafałowi Leszczyńskiemu! Miedź dążyła do podwyższenia prowadzenia. W 82 minucie „Chuca” przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem pomarańczowo-czarnych. W 89 minucie tuż nad poprzeczką uderzył Bruno Garcia Marcate.

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Gol: Patryk Makuch (65’)

Żółte kartki: Maciej Śliwa (33’), Wojciech Łobodziński (63’, trener Miedzi), Chuca (73’) – Mikołaj Lebedyński (57’), Michał Ilków-Gołąb (90+3)

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Widzów: 4 146

Miedź: Paweł Lenarcik – Carlos Julio Martinez Riva, Victor Moya Martinez "Chuca" (83’ Szymon Matuszek), Maxime Dominguez (88’ Krzysztof Drzazga), Kamil Zapolnik (83’ Bruno Garcia Marcate), Damian Tront, Jurich Carolina, Nemanja Mijusković, Maciej Śliwa (71’ Szymon Stróżyński), Patryk Makuch, Piotr Azikiewicz

Chrobry: Rafał Leszczyński - Michał Michalec, Mateusz Bochnak, Jaka Kolenc (73’ Tomasz Cywka), Mikołaj Lebedyński (73’ Dennis van der Heijden), Robert Mandrysz, Michał Ilków-Gołąb, Marcel Ziemann, Michał Rzuchowski, Oliver Praznovsky, Dominik Piła (89’ Eryk Pieczarka)