Dolnośląskie derby na zakończenie Superligi szczypiornistek

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-05-21 08:45

Lubinianki po raz pierwszy w historii obroniły tytuł mistrzyń Polski. Podopieczne Bożeny Karkut zapewniły sobie złoto, pokonując w poprzedniej serii Młyny Stoisław Koszalin 33:15. Tym samym powiększyły swoją przewagę nad drugim w tabeli MKS-em Perłą Lublin do czterech punktów i wynik sobotniego spotkania z Kobierkami nie będzie miał już znaczenia.

Kobierzyczanki także są pewne zajęcia najniższego stopnia podium na koniec sezonu. Dzięki ubiegłotygodniowej wygranej z JKS-em Jarosław zawodniczki Edyty Majdzińskiej zdobyły drugi w historii klubu brązowy medal.

Zagłębie legitymuje się imponującą serią. Lubinianki w 27. meczach PGNiG Superligi Kobiet zanotowały aż 23 zwycięstwa! Miedziowe tylko cztery razy schodziły z parkietu pokonane, w tym dwa razy po rzutach karnych. W hali RCS KPR zawita jako zespół, który ma na swoim koncie osiem zwycięstw z rzędu.

Derbowy bilans zmagań w tym sezonie jest korzystny dla ekipy z Lubina. Zagłębie wygrało wszystkie trzy spotkania z KPR-em.

Sobotni mecz nie będzie miał już wpływu na układ tabeli, jednak będzie miał znaczenie prestiżowe. Oba zespoły będą chciały zakończyć sezon zwycięstwem i... mieć psychologiczną przewagę przed ostatnim starciem, tym razem w finale PGNiG Pucharu Polski w Gnieźnie, gdzie ekipy z Lubina i Kobierzyc zagrają o kolejne trofeum.

Sobotnie spotkanie w hali RCS  w Lubinie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.