Osiem Gladiatorów dla szczypiornistek z Dolnego Śląska

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-05-15 19:35 | Zmodyfikowano: 2023-05-15 19:35
Osiem Gladiatorów dla szczypiornistek z Dolnego Śląska - fot. materiały prasowe/zaglebie.lubin.pl
fot. materiały prasowe/zaglebie.lubin.pl

Najlepsze piłkarki ręczne, które otrzymały nominacje do Gladiatorów, wyłoniła kapituła złożona z dziennikarzy sportowych oraz ekspertów. Następnie wybór zwyciężczyń wkroczył w decydującą fazę. W każdej z kategorii o zwycięstwie decydowali kibice oraz same zawodniczki i sztaby szkoleniowe klubów PGNiG Superligi Kobiet.

Aż pięć statuetek padło łupem reprezentantek Zagłębia Lubin. Dwa Gladiatory powędrowały do Karoliny Kochaniak-Sali. Reprezentantka Miedziowych, podobnie jak rok temu, zwyciężyła w kategorii Boczna Rozgrywająca Sezonu oraz w tej najbardziej prestiżowej – Zawodniczka Sezonu. 

Po raz czwarty z rzędu najlepszą bramkarką została Monika Maliczkiewicz. Na uwagę zasługują jej efektowne parady, świetne ustawienie w bramce i równa forma prezentowana podczas całego sezonu.

Również po raz czwarty Środkową Rozgrywającą Sezonu została Patricia Matieli. Reprezentantka Brazylii imponowała finezją i lekkością gry. Zawodniczka Miedziowych nie tylko potrafi stwarzać świetne sytuacje rzutowe, ale również doskonale asystuje i czyta grę.

Zagłębie Lubin zdeklasowało rywalki, wygrywając wszystkie 28 spotkań w PGNiG Superlidze Kobiet i kończąc sezon 2022/2023 z kompletem 84 punktów. Wielka w tym zasługa Bożeny Karkut, która w Lubinie zbudowała prawdziwą maszynę do wygrywania. Praca sterniczki klubu w tym roku została doceniona Gladiatorem w kategorii Trener Sezonu.

Trzy Gladiatory powędrowały w tym sezonie do Kobierzyc, a dwie z nich trafią do gabloty Aleksandy Olek – świeżo upieczonej Obrończyni i Obrotowej Sezonu. 22-latka ma za sobą świetny sezon z równą dyspozycją zarówno w obronie jak i ataku, co czyni ją niezwykle uniwersalną obrotową. Olek coraz większą rolę odkrywa również w reprezentacji Polski, w której zadebiutowała we wrześniu 2022. To jednak ostatni sezon Olek w Kobierzycach. Zawodniczka wraca do MKS-u Lublin, z którego przyszła do KPR-u.

Skrzydłową Sezonu została Mariola Wiertelak. Wychowanka klubu z Kobierzyc była prawdziwym motorem napędowym drużyny, co dostrzegli również eksperci i kibice. Wiertelak dwukrotnie została wybrana na zawodniczkę tygodnia w PGNiG Superlidze oraz otrzymała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki miesiąca (grudzień 2022).

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.