Z Górnikiem na pożegnanie rozgrywek [TRANSMISJA]

Piotr Pietraszek, PAP/media klubowe | Utworzono: 2022-05-21 09:05

Śląskowi utrzymanie w ekstraklasie dała porażka Wisły Kraków w Radomiu z Radomiakiem (2:4) w 33. kolejce rozgrywek. Wrocławski zespół o tym, że nie musi się już martwić o ligowy byt, dowiedział się w autokarze, w drodze z Mielca po zremisowanym meczu ze Stalą (1:1).

Chociaż wrocławianie mają już pewne utrzymanie, trener gospodarzy Piotr Tworek nie chce wykorzystać meczu z Górnikiem na testy i sprawdzanie zaplecza pierwszego zespołu. Zapowiedział, że wystawi najmocniejszy możliwy skład i liczy na zwycięstwo.

Szkoleniowiec WKS-u w ostatnim spotkaniu sezonu nie będzie mógł skorzystać z usług zawieszonych za nadmiar żółtych kartek Marka Tamása, Erika Exposito oraz Krzysztofa Mączyńskiego. W składzie zabraknie również Victora Garcii i Caye Quintany. Gotowy do gry jest natomiast Daniel Gretarsson, który powrócił już do zdrowia po kilkutygodniowej przerwie związanej z urazem.

W pierwszej konfrontacji obu zespołów w 17. kolejce rozgrywek Ekstraklasy lepszy (3:1) okazał się Górnik. Na początku drugiej odsłony spotkania zabrzanie wyprowadzili dwa ciosy w pięć minut autorstwa Bartosza Nowaka. Bramkę dołożył jeszcze Lukas Podolski, który z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpi dziś we Wrocławiu. Honorową bramkę dla Śląska w Zabrzu zdobył Adrian Łyszczarz.

Początek spotkania Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze w sobotę o godz. 17.30. Mecz od 18.00 będziemy relacjonować w audycji Popołudnie Kibica w Radiu Wrocław.