Coraz gorsza sytuacja Śląska. Stary-nowy trener nie pomógł

PP/PAP | Utworzono: 2023-04-23 20:45 | Zmodyfikowano: 2023-04-23 20:45
Coraz gorsza sytuacja Śląska. Stary-nowy trener nie pomógł - fot. slaskwroclaw.pl

Obie drużyny wiosną walczą o utrzymanie w Ekstraklasie. Przed niedzielnym spotkaniem w nieco lepszej sytuacji byli gospodarze, mający punkt przewagi nad Śląskiem. Sytuacje gości dodatkowo komplikowały absencje w składzie. Zabrakło w nim kontuzjowanego napastnika Erika Exposito i chorego pomocnika Patricka Olsena.

Zabrzanie już 11. minucie objęli prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu Piotra Krawczyka z 16 metrów. Potem do głosu doszli goście. Zepchnęli rywali do defensywy, zmusili kilka razy do interwencji Daniela Bielicę. W 30. minucie bramkarz zabrzan uprzedził w sytuacji sam na sam Denisa Jastrzembskiego.

Kiedy wydawało się, że wyrównanie jest kwestią czasu, w 44. minucie kontrę sprzed własnego pola karnego wyprowadził obrońca gospodarzy Boris Sekulic. Przebiegł kilkadziesiąt metrów i prostopadle podał do Kanji Okunukiego. Japończyk położył golkipera wrocławian i trafił do siatki.

W ciągu kwadransa po wznowieniu gry gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, gdyby Rafał Leszczyński nie obronił strzałów z bliska Krawczyka i Lukasa Podolskiego. Potem bramkarz Śląska poradził sobie jeszcze z potężnym uderzeniem Podolskiego zza pola karnego. Przy tej interwencji „pomogła” mu też poprzeczka.

W 78. minucie wielką szansę na „zamknięcie” meczu miał wprowadzony chwilę wcześniej boisko pomocnik Górnika Mateusz Cholewiak. Miał przed sobą tylko Leszczyńskiego, strzelił z pięciu metrów wysoko ponad poprzeczką.

Wrocławianie w drugiej części ani razu nie zagrozili poważniej bramce rywali. Przegrali mecz i pozostali w strefie spadkowej.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Piotr Krawczyk (11), 2:0 Kanji Okunuki (44).

Górnik: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Emil Bergstroem, Richard Jensen, Erik Janza - Daisuke Yokota (90+1. Jean Mvondo), Damian Rasak, Dani Pacheco, Kanji Okunuki (74. Mateusz Cholewiak) - Lukas Podolski, Piotr Krawczyk (87. Paweł Olkowski).

Śląsk: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Konrad Poprawa, Daniel Gretarsson, Łukasz Bejger - Matias Nahuel Leiva, Petr Schwarz, Adrian Bukowski (70. Michał Rzuchowski), Dennis Jastrzembski (70. Piotr Samiec-Talar) - Patryk Szwedzik (59. Adrian Łyszczarz), John Yeboah.

Żółte kartki - Górnik Zabrze: Dani Pacheco, Lukas Podolski. Śląsk Wrocław: Dennis Jastrzembski, Petr Schwarz, Konrad Poprawa, Nahuel Leiva.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 16 543.