Szpital w Janowicach Wielkich: Po remoncie otwarto odział rehabilitacji

KM | Utworzono: 2022-06-06 13:16 | Zmodyfikowano: 2022-06-06 13:18
Szpital w Janowicach Wielkich: Po remoncie otwarto odział rehabilitacji  - Fot. mat.prasowe
Fot. mat.prasowe

- Ostatnie dwa lata były dla Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Janowicach Wielkich intensywne w zakresie prowadzonych działań inwestycyjnych. Sukcesywnie zmierzamy do poprawy warunków opieki medycznej w naszych marszałkowskich szpitalach. Dzięki modernizacji budynku szpitala zwiększył się komfort i bezpieczeństwo osób w nim przebywających. Bardzo ważnym aspektem jest to, że przestrzeń została przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Głównym założeniem budowy Parku Aktywnej Rehabilitacji było stworzenie pacjentom szpitala warunków, które wpłyną pozytywnie na przywrócenie ich sprawności fizycznej i psychicznej. Celem stała się realizacja współczesnych standardów technicznych oraz stworzenie lepszych warunków pobytu i leczenia osób z niepełnosprawnościami po udarach, wypadkach i innych urazach. Dzięki inwestycji pacjenci mają możliwość kontynuowania aktywnej rehabilitacji i aktywnego wypoczynku również po zakończeniu zabiegów realizowanych w obecności fizjoterapeuty. 

W roku 2020 r. rozpoczęta została inwestycja związana z modernizacją całego poszycia dachowego budynku Szpitala. Wcześniej dach pokryty był blachodachówką, która w wyniku ciężkich warunków atmosferycznych uległa zniszczeniu. W wyniku powstałych uszkodzeń dochodziło do zalewania pomieszczeń szpitala na III piętrze budynku.

- Naszym celem jest poprawa jakości realizowanych świadczeń rehabilitacyjnych nie tylko poprzez świadczenie ich przez wykwalifikowany personel, ale także poprzez zapewnienie pacjentom, jak najlepszych warunków lokalowych i dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi Rafał Dyjur Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Janowicach Wielkich.

 

 

Zdjęcia
Szpital w Janowicach Wielkich: Po remoncie otwarto odział rehabilitacji  - 4
Szpital w Janowicach Wielkich: Po remoncie otwarto odział rehabilitacji  - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.