Ilja Kowaljov nowym siatkarzem Cuprum Lubin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-07-14 07:45
A|A|A

fot. ks.cuprum.pl

Ilja Kovaljov będzie grał w zespole siatkarzy Cuprum Lubin. Ukraiński przyjmujący na swojej pozycji będzie rywalizował z Wojciechem Ferensem, Alexandrem Bergerem i Dominikiem Czernym.

Kovaljov ma na swoim koncie występy w lidze estońskiej, francuskiej, rosyjskiej i swojej rodzimej – ukraińskiej, gdzie wywalczył najwięcej medali. Trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw Ukrainy, dwa razy zdobył Puchar i dwa razy Superpuchar Ukrainy. Mam dobre wspomnienia z każdego klubu i państwa, gdzie grałem, ale najbardziej komfortowy i stabilny sezon rozegrałem w Ukrainie w zespole Barkom Kazhany. Ten klub w nowym sezonie także zagra w PlusLidze – mówi siatkarz.

Kovaljov rozpoczął poprzedni sezon w rosyjskiej ekstraklasowej drużynie – Gazpromie Ugra-Surgut. Na początku marca przeniósł się do francuskiego Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique. Gdy wybuchła wojna, zdecydowałem się zerwać kontrakt. Na szczęście pojawiła się możliwość, by zakończyć sezon we Francji – opowiada. Kolejnym kierunkiem w karierze przyjmującego będzie Polska, gdzie czeka go debiut. Jestem bardzo podekscytowany, że zagram w Polsce! Zdaję sobie sprawę, że występują tutaj najwyższej klasy zawodnicy, a sama liga jest jedną z najmocniejszych na świecie - dodaje.

Kovaljov od kilku lat gra w reprezentacji Ukrainy. Brał udział w mistrzostwach Europy w 2021 roku, w których jego kadra uplasowała się w połowie stawki. Moim marzeniem jest wystąpienie na igrzyskach olimpijskich. Teraz jednak, jak wszyscy w moim kraju, najbardziej marzę o pokoju w Ukrainie – kończy Kovaljov.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama