Piłkarze ręczni Zagłębia już trenują

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-07-19 18:02
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Zawodnicy zaczęli od testu i treningu wytrzymałości. Beep test, który przeszli zawodnicy, służy do sprawdzenia wytrzymałości tlenowej. Polega na wykonaniu kilkustopniowego biegu wahadłowego tam i z powrotem w odcinkach 20-metrowych.

- Zaczęliśmy od testów sprawnościowych, będziemy również przeprowadzać podstawowe pomiary, typu waga, która jest bardzo ważna. W trakcie urlopów zawodnicy mieli indywidualne rozpiski treningowe i wracają do treningów już przygotowani. Te pierwsze dni i tygodnie na pewno nie będą łatwe, jedna później będziemy schodzić z obciążeń, będzie też więcej zajęć z piłką i grania. Jesteśmy dobrej myśli i w pełni gotowi na nowe wyzwania – mówi Jarosław Hipner, trener Zagłębia Lubin.

Do treningów Zagłębie przystąpili w zmienionym składzie. Do sztabu szkoleniowego męskiej drużyny Zagłębia Lubin dołączył Grzegorz Klimczak, który będzie asystentem pierwszego trenera, Jarosława Hipnera. Od sezonu 2022/2023 PGNiG Superligi Mężczyzn zobaczymy także trzech nowych zawodników. Mowa o bramkarzu Damianie Procho oraz dwóch skrzydłowych, Rafale Krupie i Arkadiuszu Michalaku. Z Zagłębiem pożegnali się natomiast: Roman Chychykalo, Marcel Sroczyk, Marek Marciniak, Kamil Drobiecki oraz Marek Bartosik.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama