Rozpoczął się 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Jan Pelczar, MC | Utworzono: 2022-07-22 08:23 | Zmodyfikowano: 2022-07-22 08:24
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Podczas gali otwarcia ekipę produkcji, która powstawała m.in na Dolnym Śląsku i przy wsparciu finansowym Strefy Kultury Wrocław, reprezentowała Sandra Drzymalska. W rozmowie z Radiem Wrocław aktorka opowiedziała m.in. o Kasandrze, swojej bohaterce, podróżującej śladami najważniejszej postaci filmu - tytułowego osła

Z reżyserem, obecnym we Wrocławiu, ale pozostającym w pokoju hotelowym połączono się podczas gali otwarcia telefonicznie. Festiwal potrwa we wrocławskich kinach do 31 lipca. Tydzień dłużej trwać będzie edycja internetowa. Podczas gali otwarcia bohaterka jednej z retrospektyw Agnieszka Holland powiedziała, że wrocławska impreza jest lepsza od canneńskiej. Później widzowie obejrzeli nagrodzony na Lazurowym Wybrzeżu film Jerzego Skolimowskiego „IO”. Zdjęcia do produkcji, której głównym bohaterem jest uwolniony z cyrku osioł, powstawały między innymi na Dolnym Śląsku. Operator Michał Dymek powiedział Radiu Wrocław, że praca z sześcioma osłami, które grały jedno filmowe zwierzę była wyzwaniem.

Otwarte przez „IO” Nowe Horyzonty zamknie inna premiera z tegorocznego Cannes – „The Silent Twins” wrocławianki Agnieszki Smoczyńskiej. Festiwal potrwa stacjonarnie do 31 lipca, tydzień dłuższa będzie jego wersja online.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama