Cuprum Lubin skompletował skład na nowy sezon

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-07-26 07:45
A|A|A

fot. ks.cuprum.pl

Znamy już skład, w jakim siatkarze Cuprum Lubin będą rywalizować w nowym sezonie. Drużyna rozpocznie przygotowania do rozgrywek na początku sierpnia.

Ostatnio klub ogłosił, że w sztabie trenerskim znajdzie się fizjoterapeuta Maciej Mata. Wcześniej poinformowano, że w drużynie na dłużej zostaną trener Paweł Rusek, jego asystent Tomasz Kowalski, trener przygotowania motorycznego Bartosz Bielenda i statystyk Maciej Barczyński. To

Jeśli chodzi o zawodników, to na kolejny rok pozostało ich siedmiu. Są to: Remigiusz Kapica, Kamil Szymura, Florian Krage, Wojciech Ferens, Paweł Pietraszko, Maciej Sas i Jędrzej Kaźmierczak. Pojawiło się też siedmiu nowych graczy: Grzegorz Pająk, Moustapha M’Baye, Alexander Berger, Illia Kovalyov, powracający po rocznym wypożyczeniu Adam Lorenc oraz dwóch reprezentantów Polski U-20 Kajetan Kubicki i Dominik Czerny. W zespole będzie trzech obcokrajowców: Niemiec Krage, Austriak Berger i Ukrainiec Kovalov.

Początek okresu przygotowawczego zaplanowany jest na pierwsze dni sierpnia. Najpierw zawodników czekają badania kontrolne, a w piątek pierwszy trening w nowej drużynie. Siatkarze Cuprum nie rozpoczną przygotowań w komplecie, gdyż gracze reprezentacyjni do Lubina przyjadą później.

 

Skład Cuprum na sezon 2022/2023:

Rozgrywający: Grzegorz Pająk, Kajetan Kubicki

Atakujący: Remigiusz Kapica, Adam Lorenc

Środkowi: Florian Krage, Paweł Pietraszko, Moustapha M’Baye, Jędrzej Kaźmierczak

Przyjmujący: Wojciech Ferens, Alexander Berger, Illia Kovalyov, Dominik Czerny

Libero: Kamil Szymura, Maciej Sas

 

Sztab szkoleniowy:

Paweł Rusek – trener

Tomasz Kowalski – asystent trenera

Bartosz Bielenda – trener przygotowania motorycznego

Maciej Barczyński – statystyk

Maciej Mata – fizjoterapeuta

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama