Kolejka juniorka w seniorskim składzie Volleya Wrocław

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-08-14 07:00
Kolejka juniorka w seniorskim składzie Volleya Wrocław - fot. volleywroclaw.pl
fot. volleywroclaw.pl

Trzy siatkarki młodzieży #VolleyWrocław, które właśnie zakończyły lub nadal kontynuują grę w tej kategorii wiekowej, zostały już przedstawione jako zawodniczki, które w sezonie 2022/2023 będą również częścią pierwszego zespołu klubu. Do Zuzanny Kamińskiej, Joanny Chorążej i Julii Stancelewskiej, które zagrają kolejno na ataku, jako libero i środkowa, dołącza przyjmująca juniorskiej drużyny Rafała Błaszczyka, czyli Aleksandra Gołębiowska.

Młoda Volejka ma 17 lat i 182 cm wzrostu, a do #VolleyWrocław dołączyła w sezonie 2017/2018 i została wtedy finalistką Mistrzostw Polski Młodziczek. W 2019 roku, poza wicemistrzostwem województwa, w biało-zielonych barwach zdobyła najcenniejsze jak do tej pory trofeum, czyli złoto MP Młodziczek. W turnieju finałowym, który w tamtym roku odbywał się w Giżycku, Gołębiowska została wyróżniona nagrodą MVP.

W kolejnych latach nie schodziła z podium dolnośląskich rozgrywek młodzieżowych. Odbierała srebrne medale w kategorii juniorki młodszej (2020, 2021) i złoto w juniorce (2022), a także dwukrotnie triumfowała w trzecioligowych zmaganiach wojewódzkich (2020, 2022). W minionym sezonie wystąpiła też w finale mistrzostw kraju, w którym razem z ekipą juniorek zajęła 7. miejsce. Gołębiowska pełniła rolę kapitana zespołu tej kategorii wiekowej w ostatnim sezonie.

Teraz niespełna 18-letnia zawodniczka staje przed szansą, którą otrzymało już wiele siatkarek przed nią. Tak jak Zuzanna Kamińska i Joanna Chorąża swój ostatni rok w kategorii juniorki Gołębiowska łączyć będzie z treningami i, być może, występami z seniorskim #VolleyWrocław.

- Do #VolleyWroclaw dołączyłam jeszcze jako młodziczka w sezonie 2017/2018, a już w tym sezonie dostałam szansę rozwijania swoich umiejętności w seniorskiej drużynie. Nie mogę doczekać się nowych wyzwań i bardzo się cieszę, że swoją przygodę z profesjonalnym sportem zaczynam właśnie we Wrocławiu – mówi Gołębiowska, ostatnia juniorka #VolleyWrocław, która w najbliższym sezonie spróbuje swoich sił z seniorkami naszego klubu.

- Wśród przyjmujących na sezon 2022/2023 nie mogło zabraknąć juniorki. Od kilku lat włączamy do seniorskiego zespołu wyróżniające się młode siatkarki, a taką z pewnością jest Aleksandra Gołębiowska. Liczę na to, że doświadczenie zdobyte na treningach pomoże Oli dalej się rozwijać, z korzyścią również dla juniorskiej drużyny, w której Ola będzie ostatni rok – mówi prezes Volleyball Wrocław S.A., Jacek Grabowski.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2022/2023:

Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová
Atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska
Libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad
Środkowe: Łucja Kuriata, Julia Stancelewska, Dominika Witowska
Przyjmujące: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Aleksandra Gołębiowska

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.