Pierwszy etap budowy hospicjum w Głogowie zakończony

Karolina Bieniek, GN | Utworzono: 2022-09-01 08:11 | Zmodyfikowano: 2022-09-01 08:14
Pierwszy etap budowy hospicjum w Głogowie zakończony - fot. Facebook Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa
fot. Facebook Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa

Stan surowy zamknięty gotowy, teraz czas na wykończenie. W przetargu na dokończenie prac przy budowie głogowskiego hospicjum i zagospodarowanie terenu wokół zgłosiła się jedna firma. Jej oferta nie przekracza kwoty zaplanowanej na ten cel w budżecie. Magistrat analizuje obecnie ofertę i niebawem nastąpi podpisanie umowy.

Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa podkreśla, że wykończenie obiektu to kosztowne zadanie:

- Dużo jeszcze pracy przed nami. Wartość 1 etapu to około 7,2 mln, natomiast ten drugi etap będzie nieco droższy około 12 mln, ale dzięki temu zyskamy ważny obiekt.

Rokaszewicz dodaje jednak, że to ważna inwestycja dla głogowian:

- Równolegle do naszych działań miejskich działa fundacja na rzecz budowy hospicjum i ta fundacja zbiera środki finansowe robiąc świetne wspaniałe akcje, to świadczy o tym jak społecznie potrzebne jest hospicjum.

Zakres prac w ostatnim etapie obejmuje roboty wykończeniowe we wszystkich częściach budynku. W budynku ogólnodostępnym hospicjum znalazła się m.in. recepcja, pokoje administracyjne i socjalne. Z kolei w głównym segmencie budynku powstała strefa zamknięta, w której mieszczą się pokoje dla około 20 pensjonariuszy z łazienkami, izolatki, świetlica, jadalnia, gabinety lekarzy i dyżurki pielęgniarek. Hospicjum ma być gotowe w przyszłym roku.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.