Kolejna porażka Miedzi w lidze

WK, PAP | Utworzono: 2022-09-05 21:17
Kolejna porażka Miedzi w lidze - fot. miedzlegnica.eu

Spotkanie lepiej zaczęła Miedź. W 19. minucie Olaf Kobacki - po podaniu Huberta Matyni z lewej strony - zmylił gliwickich obrońców i z bliska nie dał szans Frantiskowi Plachowi.

Błyskawicznie mógł na to odpowiedzieć Ariel Mosór, po jego "główce" piłka odbiła się od poprzeczki. Gospodarze przeżywali nerwowe chwile, kiedy w 31. minucie piłka po raz drugi wylądowała w ich bramce. Po analizie wideo okazało się, że był „spalony” i sędzia trafienia nie uznał.

Zespół trenera Waldemara Fornalika zakończył z przytupem pierwszą połowę. Bramkarz Miedzi obronił co prawda uderzenie Arkadiusza Pyrki, ale po chwili był remis. Do dośrodkowania Damiana Kądziora z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył obrońca Piasta Constantin Reiner i wyrównał.

Drugą część gliwiczanie zaczęli od dwóch strzałów Kądziora, obronionych przez bramkarza Miedzi. Miejscowym wyraźnie spieszyło się do objęcia prowadzenia. Pomóc miał w tym wprowadzony na boisko drugi napastnik Alberto Toril. Tyle, że legniczanie też nie byli usatysfakcjonowani remisem. W 65. minucie formę Placha sprawdził potężnym strzałem Luciano Narsingh. Skuteczniejsi byli gracze trenera Fornalika. Kądzior znów asystował – tym razem z rzutu wolego – a głowę „dołożył” kapitan drużyny Jakub Czerwiński.

Pięć minut przed końcem „zamknąć” spotkanie mógł Kamil Wilczek. Snajper gospodarzy w wybornej sytuacji trafił w boczną siatkę i spotkanie skończyło się wynikiem 2:1.

Piast Gliwice - Miedź Legnica 2:1 (1:1)

Bramki:
0:1 Olaf Kobacki (19), 1:1 Constantin Reiner (42-głową), 2:1 Jakub Czerwiński (66-głową).