Porażka szczypiornistów Chrobrego w drugim meczu sezonu

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-09-13 06:23
Porażka szczypiornistów Chrobrego w drugim meczu sezonu - fot. chrobryhandball.pl

Głogowianie rozpoczęli spotkanie od dwubramkowego prowadzenia, ale gospodarze szybko odrobili straty i wypracowali własną przewagę. Chrobry próbował gonić, ale w pewnym momencie przegrywał nawet 5. trafieniami. Podopieczni Witalija Nata jednak nie odpuścili i konsekwentnie grali w defensywie i w ataku. Pod koniec pierwszej połowy udało im się odrobić kilka bramek i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 15:15.

Drugą połowę jednak zdecydowanie lepiej rozpoczął Piotrkowianin. W ciągu 10 minut gospodarze rzucili 8 bramek, a głogowianie tylko jedną. Gdy Chrobry wreszcie zaczął trafiać, było już za późno. Piotrkowianin powiększył jeszcze przewagę, a głogowianom udało się ją tylko minimalnie zmniejszyć w końcówce starcia. Ostatecznie Chrobry przegrał 26:33.

Piotrkowianin - Chrobry Głogów 33:26 (15:15)

Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobyli Filip Surosz i Piotr Jędraszczyk - po 8, a dla gości Kacper Grabowski - 6.