Jaros: Do zwycięstwa poprowadzą PO m.in.: Wielichowska, Siemoniak, Zdrojewski

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2022-09-22 09:55 | Zmodyfikowano: 2022-09-22 09:56
A|A|A

fot. RW

Pan premier Donald Tusk spotka się po raz kolejny z młodymi ludźmi, tym razem w stolicy Dolnego Śląska, w sobotę. Czy młodzi chętnie przychodzą na te spotkania?

Tak. Nie spodziewaliśmy się, że będzie tyle osób chętnych do tego, żeby wziąć udział w spotkaniu, bo to spotkanie jest nie tylko z Donaldem Tuskiem, to jest w ogóle rozmowa o przyszłości, o Polsce. Dzisiaj mogę powiedzieć, że nie spodziewaliśmy się tylu zgłoszeń, więc tę listę chętnych i tych zakwalifikowanych rozszerzyć. To zrobiliśmy. Będzie dyskusja nie tylko z Donaldem Tuskiem, oczywiście ona jest bardzo ważna, lider Platformy przyjedzie i w sobotę będzie to spotkanie z młodymi, ale też będzie wielu innych polityków i polityczek Platformy Obywatelskiej. Będzie dyskusja o polityce zagranicznej, polityce międzynarodowej, o polskiej agendzie, którą powinniśmy budować. No też o profesjach, które dotyczą młodych ludzi: edukacja, energetyka jest bardzo ważna.

To młodzieżówki partyjne, aktywiści, czy kompletnie tacy naturszczycy, który chcą zobaczyć jak ta polityka wygląda i jak ci politycy wyglądają na żywo? Jakie najczęściej zagadnienia poruszają, czyli co siedzi w głowach młodych ludzi, którzy często mogą nawet nie pamiętać tego, że rządziliście kiedyś przez 8 lat?

Chciałem powiedzieć, że nie pamiętają PRL-u, a pan mówi o czasach Platformy Obywatelskiej. Rzeczywiście Platforma w 2015 roku i te osoby, które się urodziły...

Lata lecą.

Tak, tak. Pamiętają tylko to, co się stało za PiS-u, a nie pamiętają tej zmiany, która w Polsce rzeczywiście nastąpiła. Mam na myśli oczywiście całą taką zmianę infrastrukturalną. Te inwestycje, najpierw publiczne, później prywatne i wygranie takiej wielkiej wojny z bezrobociem. To ja uważam, że to jest taki jeden z większych sukcesów Platformy Obywatelskiej, że udało się po prostu Polskę zmienić. Zbliżyliśmy się do Europy, nie tylko w sensie takim, że wstąpiliśmy do struktur NATO i Unii Europejskiej, ale realnie to życie w Polsce zaczynało przypominać to życie w Europie.

Choć to wcześniej zrobiła Lewica.

Oczywiście. Państwo polskiej nie zaczęło się wtedy, kiedy np. zaczął rządzić PiS, wcześniej też było. Jakkolwiek bym źle nie oceniał PRL-u, to oczywiście to też jest w jakimś stopniu ciągłość państwa polskiego.

No ale to historia, myślę, że dla wielu słusznie miniona. O czym mówią młodzi?

Młodzi ludzi dzisiaj mają rzeczywiście inne. Tak jak powiedziałem, jak ja wchodziłem na rynek pracy, czy przekroczyłem próg uczelni, to muszę powiedzieć, że myśmy się zmagali z wielką falą bezrobocia, która dotyczyła naprawdę wielu osób. W każdej rodzinie ktoś miał osobę bezrobotną. Nie dlatego, że nie chciał ktoś pracować, tylko dlatego że po prostu nie było pracy. Dzisiaj ta praca jest dostępna i młodzi myślą o tym, jak to życie nie tylko zatracać na pracy, jak to pokolenie ich rodziców i ich dziadków. Jak też spędzać to życie w inny sposób, aktywny. Stąd też będzie rozmowa, będzie warsztat o 4-dniowym tygodniu pracy, jako taki pierwszy element, sprawdzian tego, czy to w ogóle jest możliwe, jak to jest możliwe. Będziemy o tym rozmawiać i będziemy chcieli też pewnie taki pilotaż, jak wygramy oczywiście, wdrożyć.

Gdzie np., w jakich obszarach?

Jak patrzę na wiele firm, które funkcjonują dzisiaj, zmuszone do tego pandemią, w sposób zdalny, w związku z tym ta praca pewnie w wielkich firmach, tak. Nie w każdej oczywiście to się uda, bo przecież MPK np. musi jeździć 7 dni w tygodni.

Uśmiecham się, bo radio też musi funkcjonować 7 dni w tygodniu.

Też. Ale mogą pracownicy po prostu mniej godzin pracować. To też jest bardziej efektywne dla ich pracy. Ale to są kwestie, które na pewno będą poruszane i będziemy rozmawiali o tym. Na pewno poruszymy kwestie związane z Odrą. Nie tylko z tym, co się wydarzyło na Odrze, ale też z tym, co można zrobić w przyszłości, jak zapobiegać tego typu katastrofom, jak dbać o naszą Odrę. Oczywiście kwestia edukacji.

Ja pytam o te postulaty młodych, bo to zazębia się z zagadnieniem związanym z waszym programem. Wspomniał pan o 4-dniowym tygodniu pracy, ale jak rozmawiam z politykami Platformy Obywatelskiej, to oni raczej mają problem, żeby wymienić te fundamenty programu Platformy Obywatelskiej. Raczej uciekają w taką uliczkę, że jeszcze jest czas na to, żeby opracować to wszystko i dopiero będziecie komunikować. Zastanawiam się, czy to też wygląda tak na tych spotkaniach z młodymi, że oni mówią coś, a wy mówicie: spokojnie, spokojnie.

Jest czas dyskusji, jest czas decyzji i czas dyscypliny. Dzisiaj jest czas dyskusji, chociaż myśmy decyzję podejmowali w 2019 roku i jest program wyborczy Platformy Obywatelskiej i wielu kwestiach on się na pewno nie zmieni. To były fundamentalne kwestie do rozwiązania, jak chociażby kwestie związane z ochroną środowiska, z ekologią, z walką o wodę, o czyste powietrze.

Tak, ale czasy się trochę zmieniły i okoliczności. Zastanawiam się więc, co Platforma będzie miała na sztandarach?

Proszę się spodziewać, że w najbliższych tygodniach na pewno Platforma będzie przedstawiała swój program wyborczy. Zresztą już mieliśmy konwencje programowe, nie tylko te ogólnopolskie, ale myśmy to robili na Dolnym Śląsku i będziemy robić dalej. Dyskusja, a po dyskusji wnioski. Wnioski, które będą wpisane w nasz program wyborczy i ten program będzie zaprezentowany tak, żeby wystarczająco wcześnie zacząć go komunikować, być może też przed wyborami jeszcze pewne kwestie dopisać, tak żeby mieć gotowy program na wybory parlamentarne w 2023 roku. Ale zakładam, że to będą też wybory łączone, w tym sensie, że program nie tylko będzie dotyczył kwestii, które są do rozwiązania na poziomie centralnym, ale również na poziomie regionalnym, we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku.

Czyli jedna duża kampania?

Tak.

Wszystko na to wskazuje, że będziemy mieć taki jeden wielki maraton wyborczy. A czy zaczął pan już przygotowywać partię tutaj w regionie do wyborów? Czy już rozmawia pan z wyborcami, na co oni wskazują np. w tej lokalnej ojczyźnie? Np. we Wrocławiu?

Na pewno we Wrocławiu jest kwestia zawsze aktualna, czyli komunikacja. Tutaj w tym obszarze uważam, że trzeba zrobić wszystko, żeby powstała z prawdziwego zdarzenia Kolej Aglomeracyjna. Ona pewnie nie powstanie dopóki nie będzie ustawy metropolitalnej. Ja mogę przypomnieć tylko tyle, że w zeszłej kadencji Sejmu został złożony projekt ustawy o Wrocławskim Związku Metropolitalnym, do dzisiaj nie został rozpatrzony. Blokowany gdzieś, nawet nie zamrażarce, chyba w czeluściach.

W szufladzie.

Szuflada to mało powiedziane. To tak zostało zadekowane i zamknięte na 10 spustów, że ten projekt nigdy nie wszedł pod obrady Sejmu. Ktoś to blokował. Pytanie kto, ale dojdziemy do tego. Przyjdzie czas rozliczeń. Ta ustawa metropolitalna jest Dolnemu Śląskowi, ale przede wszystkim Wrocławiowi i innym miastom w Polsce, bardzo potrzebna, bo to jest kwestia rozwiązania problemów komunikacyjnych, problemów z planem zagospodarowania przestrzennego. Gminy muszą ze sobą współpracować. To jest tak, że mieszkańcy Wrocławia i mieszkańcy Czernicy to są jacyś inni mieszkańcy. To są mieszkańcy metropolii wrocławskiej. Metropolii, która jest wielka.

Tak, jednak pewne rzeczy można zrobić nim ta ustawa wejdzie w życie. Dlaczego np. pan marszałek i pan prezydent Wrocławia nie są w stanie się porozumieć ws. wspólnego biletu na kolej i MPK? Dlaczego mieszkańcy muszą płacić więcej za przejazdy.

Ubolewam nad tym. Zawsze trzeba dialogu i takiej dyskusji, która przynosi efekty nie tylko politykom, ale przede wszystkim przynosi efekty mieszkańcom i mieszkankom. To jest dzisiaj moim zdaniem priorytet i takie jest myślenie Platformy Obywatelskiej. Sama nazwa Platforma Obywatelska, to jest platforma dla obywateli, dla ludzi, którzy chcą zmieniać rzeczywistość i którzy chcą zmieniać i budować Polskę. Mniemam też, że tutaj trzeba takiej zmiany w tej polityce, w myśleniu takim o Dolnym Śląsku. Ja mam takie wrażenie, że dzisiaj nie mając związku metropolitalnego, nie ma tak prawdę takiego realnego gospodarza, który mógłby połączyć wszystkie gminy i również spółki przewozowe. Przecież Koleje Dolnośląskie nie mają tylko i wyłącznie obsługiwać Wrocławia i okolic, one obsługują cały Dolny Śląsk. My potrzebujemy dedykowanej instytucji, która się tym zajmie, która będzie miała swój budżet, bo przecież te przejazdy też nie są za darmo. Marszałka też nie stać na wszystko, tak samo jak i prezydenta, w związku z tym trzeba zbudować model finansowania kolei metropolitalnej, a to mógłby zrobić Związek Metropolitalny. Ja gorąco namawiam wszystkich państwa, żebyście pilnowali posłów również tej kadencji i tej opcji rządzącej, żeby w końcu wprowadzili pod obrady Sejmu ustawę o związkach metropolitalnych, żeby powołać Wrocławski Związek Metropolitalny, żeby rozwiązać problemy komunikacyjne Wrocławia i nie tylko.

Czy Renata Granowska byłaby dobrą kandydatką na prezydenta Wrocławia i czy w konsekwencji byłaby dobrym prezydentem Wrocławia?

Dzisiaj nie ma o tym mowy. Dzisiaj jest dobrym wiceprezydentem Wrocławia i współpracuje z Jackiem Sutrykiem. Jesteśmy umówieni na tę kadencję. Ja jestem osobą, która i też tak buduje i chcę budować Platformę Obywatelską, jako partię przewidywalną, stabilną, która jeżeli z kimś się wiąże, to wiąże się w taki sposób, że jesteśmy stabilnym partnerem. W tej kwestii na pewno w rozwiązywaniu problemów Wrocławia, a Renata Granowska jest odpowiedzialna m.in. za edukację, może prezydent Wrocławia na nas liczyć. W edukacji naprawdę dzisiaj jest duży problem, jest dużo wakatów, brakuje nauczycieli, ponieważ nauczyciele nie zarabiają godnie. Tę godność zabrał im nie minister Czarnek, ale pani minister Zalewska z Dolnego Śląska. Wstyd dla Dolnego Śląska, że to był minister, który po prostu tak potraktował nauczycieli.

Pani minister będzie jutro gościem Rozmowy Dnia Radia Wrocław, poproszę o komentarz. A jaką rolę dziś i zadania ma Grzegorz Schetyna? Czy pan czerpie z doświadczenie byłego przewodniczącego?

Grzegorz Schetyna kilka miesięcy temu mówił o tym, że się oddaje polityce krajowej. Myślę, że tutaj w tej kwestii to współpraca na poziomie byłych przewodniczących partii. Jest Donald Tusk, jest Borys Budka i jest Grzegorz Schetyna i muszą ze sobą współpracować dla dobra.

A współpracują, w pana ocenie?

Może ta współpraca mogłaby wyglądać lepiej. Nie wiem, gdzie jest jakiś problem. Natomiast nie mnie to oceniać, ja się zajmuję Dolnym Śląskiem i zrobię wszystko, żeby na Dolnym Śląsku Platforma miała godną reprezentację, żeby była przygotowana do wyborów pod względem organizacyjnym, programowym, ideowym, ale przede wszystkim na koniec, żebyśmy wygrali tu na Dolnym Śląsku.

To kto będzie was prowadzić do zwycięstwa? Jakie nazwiska pan wymieni?

Mamy wielu polityków Platformy Obywatelskiej, którzy dzisiaj są aktywni. Jest Monika Wielichowska, jest Tomasz Siemoniak, jest Bogdan Zdrojewski.

Jego żona?

Też. Jest wielu polityków też, którzy są tym w drugim, trzecim szeregu. To są politycy młodego pokolenia i na nich też trzeba postawić. Jeżeli spotykamy się z młodymi i mówimy o tym, że przed młodymi trzeba otwierać drzwi do polityki, w jakimś stopniu też trzeba dawać im szanse, to ja na pewno będę taką szansę dawał.

Komu by pan dał szansę?

Nie teraz czas na to, żeby wymieniać nazwiska. Na pewno takie osoby się znajdą na listach Platformy Obywatelskiej. To młode pokolenie Platformy m.in. się, że tak powiem dzisiaj, rodzi m.in. na meet up-ach, bo meet up, te spotkania z młodymi, to nie jest tylko spotkanie wewnątrz partyjne dla młodzieżówki, dla członków partii, to jest też spotkanie otwarte. Jeżeli ktoś chciałby zaangażować się w politykę i czuje się na siłach, i czuje że ma też potrzebę zmian w Polsce, zapraszamy do Platformy Obywatelskiej. Chodźcie z nami zmieniać Polskę.

Wczoraj z kolei posłanka Agnieszka Soin namawiała do tego samego, tylko oczywiście do innego obozu. Słuchać, że kampania trwa. Czy powinno dojść do takiej poważnej debaty liderów, np. Kaczyński-Tusk w skali kraju, ale też tutaj w regionie, np. Jacek Sutryk i ktoś po drugiej stronie?

Jeżeli chodzi o debatę to do niej wzywał już ponad rok temu Donald Tusk i mówił, że w każdym momencie jest otwarty i stanie do dyskusji, do debaty, do takiej rozmowy o Polsce z Jarosławem Kaczyńskim. Na Dolnym Śląsku myślę, że też politycy opozycji są gotowi do tego, żeby stanąć do takiej debaty. Jak będzie trzeba, to jesteśmy gotowi, możemy w Radiu Wrocław.

Posłuchaj całej rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Komandos
2022-09-27 16:41:55
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ble,Ble,Ble powiedziałeś... To teraz wypad, za Odrę do swoich sponsorów kolaboranci !!!
~Nie głosować na zdrajców
2022-09-27 08:23:40
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 6
Intencje PO KO, lewicy, hołowniatych i biedronowatych widać po tym, jak europosłowie z tych partii głosują w Brukseli. A głosują przeciwko Polakom i nawet nawołują obcych do działań przeciwko Polakom! Zdrajcy!
~jozek z bagien
2022-09-24 19:37:11
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 8
A ryby mówiły, że wygrają na niby...
~Duchy Nocy
2022-09-24 12:19:05
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 10
Te "bzdety",możesz nawijac w TVN24 Oni tam wszystko anty pisowskie polykaja... Puste słowa, pod sondaże i dla Berlina... A w rzeczywistości, było by inaczej....
~I cyk donosik do płokułał
2022-09-23 14:43:50
z adresu IP: (23.106.xxx.xxx)
Ocena: 2
Art. 212. [Zniesławienie] § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
~Komandos
2022-09-23 12:58:05
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 13
A czy tłumaczenie, dla Niemieckich kumpli było...?
~Polska Walczaca A. K.
2022-09-23 12:55:49
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 13
Mówienie o niczym, w zasadzie Tylko że ,rząd Pisu trzeba obalic A pozniej sie zobaczy ,jakie wskazowki Berlin wyśle Tuskowi... Najlepiej wy to byście, cała Polskę zlikwidowali i jej Niepodległość ! Bo to was ,najbardziej boli i drazni agenci! Wychodzicie tylko z nory ,razem z Tuskiem By uderzać w Pis i zbijac ,polityczny majątek na kryzysie ogolno swiatowym! Jestescie nieporzadana banda ,trucicieli i kundlami ,a w zasadzie "Głosem Berlina",w Polsce ! Bo to nie jest przypadek Że Berlin ,robi nagonkę na Pis i razem z wami! To są działania celowe i opłacane, przez Niemieckich sponsorów...! Szykujcie się agenci na kolejnego ,wyborczego kopa...!
~Tomek
2022-09-23 11:32:44
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 3
PiS + Lewica jak i PO/PSL powinno zniknąc ze sceny politycznej p
~Kulawa - Bońska
2022-09-23 09:10:55
z adresu IP: (91.231.xxx.xxx)
Ocena: 14
My w PO jesteśmy zdania że gdyby natura chciała żeby ten przekop powstał to by powstał, tak jak mój koleś z partyjnej ławy Siemonow pytał kto jest agentem putina ? To kto jest agentem putina my czy natura ?
~Kichawa-Końska
2022-09-23 08:54:14
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 15
Tuskolubna Patologia Oszustów jak zwykle łże od rana do wieczora. Nawet jak śpią to kłamią.
~Boss
2022-09-22 23:30:38
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 8
PO nie ma programu, jest jałowa intelektualnie, słaba merytorycznie. Dlatego ucieka w ogólniki i agresję.
~wrocławianin
2022-09-22 21:47:10
z adresu IP: (2a02:a319:a03f:6500:d5ae:x:x:x)
Ocena: 1
,,Tomasz Piątek wygrał prawomocnie apelację z Michałem Lisieckim. Chodzi o informacje zawarte w książce ,,Morawiecki i jego tajemnice’’, którym wydawca ,,Wprost’’ i ,,Do Rzeczy’’ zaprzeczał. Dotyczyły one m.in jego (Morswieckiego) powiązań z Rosją’’. Pis: Putin i spółka
~się
2022-09-22 21:09:54
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 8
Herr Siemoniak, najsłabszy minister obrony narodowej po 1945. Jedynie co potrafi to noszenie kapci i gazety za Herr Tuskiem. Facet który nie ma własnego zdania. Zdrojewski-złotousty. Może gadać godzinami i na każdy temat. Osoba spolegliwa i strachliwa w obecności Herr Tuska. To nie jest ktoś poważny na trudne czasy.
~Polak
2022-09-22 19:22:14
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 9
Wrocław to miasto wariatów, zboczeńców, bandytów i łapówkarzy!!!
~fachowiec
2022-09-22 18:12:36
z adresu IP: (2a01:112f:c0b:bb00:8cf4:x:x:x)
Ocena: -14
Do zwycięstwa PO doprowadzi przede wszystkim katastrofalna, prokremlowska polityka pisiorów ;) Ludzie zaczynają otwierać oczy na stacjach benzynowych, w sklepach czy dostając kolejne rachunki. A niedługo zima, trzeba będzie siedzieć w kożuchu i ogrzewać się chrustem jak radzi Jarosław polskezbaw. Każdy wybór będzie lepszy niż rządząca obecnie grupa przestępcza z obłąkanym dziadem na czele.
~Majkel
2022-09-22 17:16:17
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: -12
Widać poniżej, że biuro poselskie z placu Solidarności jest dzisiaj wyjątkowo aktywne ;) Widać panikę i nic to nie da. PiS: Putin i spółka
~haha
2022-09-22 16:50:45
z adresu IP: (2a02:a319:a03d:8c80:4938:x:x:x)
Ocena: 3
familia zdrojewskich, czyżby dożywocie?
~Adi
2022-09-22 16:29:21
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ogłoszona właśnie przez Bank Anglii inflacja - między 11% a 13,3%, stopy procentowe najwyższe od 14 lat - chyba Anglia jest częścią RP i musi tam rządzić PiS ;)
~Boss
2022-09-22 16:20:53
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -5
Oczywiście miało być resetami, a nie resortami????
~Boss
2022-09-22 16:18:59
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
Polityka Merkel i jej giermków ( Tusk, Sikorski) zbankrutowała. Ściągnęła na Ukraińców nieszczęście, a na Polaków i innych Europejczyków niebezpieczeństwo i problemy gospodarcze. Od PO trzeba się trzymać jak najdalej, nigdy więcej przy władzy ludzi głaskających Rosję resortami i tuczących ją Nordstreamami!
~Wyborca
2022-09-22 16:03:52
z adresu IP: (23.106.xxx.xxx)
Ocena: 4
PO zostanie poprowadzone - do więzienia i rynsztoku POlityki. Idealnym obrazem poziomu kulturalnego (czyli mułu martwej Odry) tej partii i jej elektoratu są "były słuchacz" i "Pan Wojtek". Są zakompleksieni, zacietrzewieni i obrażają tylko innych. Wystarczy popatrzyć na ceny energii w UE, oszczędności w użyciu prądu (BO JEST DROGI) w NIEMCZECH, ceny paliwa - Niemcy tankują na naszych stacjach bo jest taniej niż u nich - żeby wiedzieć że to typowe trolle. Jeżeli za wzrost cen paliwa i prądu odpowiada PiS, to Kaczyński musi być "szefem" całej UE. Podwyżki są wszędzie - więc - idąc drogą ich obsesji - tam też rządzi PiS :)
~J-23
2022-09-22 15:59:51
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
PO i reszta Totalnych ,to Niemieckie gowno kłamców i pajacy !!!Wypierd... z Polski !!!
~Polska Walczaca A. K.
2022-09-22 15:57:05
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wasza wizja Polski Judasze, to uzależnienie od Berlina i Rosji !!! Sprzedaż i likwidacja wszystkiego !!! Bo wszystko Polsce potrzebne, jest w Berlinie !!! Spadajcie agenci, do swoich za Odrę !!!
~Polska Partyzantka
2022-09-22 15:51:40
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
O zwycięstwie, to możecie sobie pomarzyć, ale w Bundestagu Judasze !!! Precz z wami zdrajcy !!!
~Mecenas
2022-09-22 14:53:39
z adresu IP: (173.15.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nikt nie mowi ze PiS jest idealem ale PO juz jest skonczone. Jesli ma byc jakas alternatywa to trzeba odstawic starszych panstwa na emeryture, ulozyc program i wtedy startowac do walki z PiSem na program a nie opluwanie.....Ciekawe ile przeciwnikow PiS odsyla 13 i 14ta emeryture? Latwo mowic jak sie bierze pieniadze.
~Wrocek
2022-09-22 13:38:11
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
A we Wrocławiu oczywiście kochany przez wszystkich wrocławian Jacek Sutłyk. ;)
~Koala
2022-09-22 13:06:45
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jeśli chcemy żyć w normalnym, dobrze zorganizowanym i pro obywatelskim kraju to PO-PiS musi przejść do historii. Propagandowa papka partyjno-twórcza jest nie do przyjęcia, zwłaszcza dla ludzi myślących. Władze, których legitymacją są styropian i post solidarność, są po prostu nieudolne. Patrząc w przeszłość, wdepnęliśmy w ten PiS przez przypadek. Taki był układ, że PiS uzyskał władzę absolutną. Teraz jest obawa w drugą stronę. Gdy PiS przegra – wdepniemy w nieprzygotowaną PO. To się rzuca w oczy i do tego nie można dopuścić. Platforma Obywatelska to partia bez klarownej wizji Polski po PiS.
~były słuchacz
2022-09-22 11:04:44
z adresu IP: (2a02:a319:a03f:6500:8842:x:x:x)
Ocena: 1
Jarosław Kaczyński pluje w twarz swoim wyborcom, nazywa ich hołotą i ciemnym ludem, a ci dalej na niego głosują. Jarosław Kaczyński już wie, że przegra wybory i dlatego chce zostawić opozycji nasz kraj w jak najgorszym stanie, aby potem mówić, że za pisu to było dobrze. Doprowadzi nas do ruiny. Te jego d*bilskie porady, żeby w kożuchu siedzieć i palić oponami, to jest plucie narodowi w twarz.
~Wieslaw
2022-09-22 10:41:52
z adresu IP: (185.27.xxx.xxx)
Ocena: -6
Tylko Zjednoczona Prawica jest gwarantem rozwoju Polski I Polaków skowyt totalnej targowicy za utraconym korytem słychać wycie znakomicie opadły maski szwabsko ruskie psy szczekają karawana jedzie dalej tyle macie co sobie poszczekacie wypier won
~pan Wojtek
2022-09-22 10:22:57
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: 6
„Nie masz półtorej tony węgla albo opon do palenia to siedź w domu w kożuchu”. Kolejna świetna rada Wujku Jarosławie, bardzo dobra rada! Dzięki wznowieniu tourné Jarosława po Polsce pis przegra wybory jeszcze bardziej sromotnie :))))
~Mareczek
2022-09-22 10:15:00
z adresu IP: (91.231.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wedug Radia Wrocław 5 : 2 = 3
~Polak
2022-09-22 10:10:41
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -3
Już widzę jak Polacy głosują na partię folksdojczów!!!
Reklama