Nieudany występ Cuprum przed własną publicznością

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-06 22:10
Nieudany występ Cuprum przed własną publicznością - fot. ks.cuprum.pl
fot. ks.cuprum.pl

W pierwszym secie przyjezdni szybko odskoczyli na znaczną przewagę, którą utrzymali do samego końca. Mimo prób lubińskiej drużyny, nie udało się przeciwstawić rywalom. Po przerwie także lepiej zaczęli nysianie i w połowie seta sytuacja wyglądała podobnie, co w poprzedniej partii. Tym razem jednak Cuprum nie oddało całej inicjatywy przeciwnikowi, tylko sukcesywnie odrabiało straty. Kajetan Kubicki w ważnym momencie dołożył asa serwisowego. Po punktowym bloku Illii Kovalova gospodarze zbliżyli się na dwa punkty (19:21). Końcówka jednak należała do gości.

Trzeciego seta Cuprum rozpoczęło od skutecznego bloku Floriana Krage. W tej partii walka była zdecydowanie bardziej wyrównana. Do stanu 7:7 zespoły punktowały na zmianę. Wtedy na trzypunktowe prowadzenie znów wyszli siatkarze PSG Stali, więc trener Paweł Rusek dokonał zmiany na parkiecie i za Grzegorza Pająka pojawił się Kajetan Kubicki. Kilka chwil później po asie serwisowym Kovalova wynik był już lepszy, ale wciąż nie idealny (13:14). Choć do końca gospodarze walczyli o przedłużenie meczu o kolejnego seta, to niestety się to nie udało.

MVP: Wassim Ben Tara

Cuprum Lubin – PSG Stal Nysa 0:3 (12:25, 20:25, 17:25)

Cuprum: Ferens (6), M’Baye (1), Kapica (2), Krage (5), Pająk (2), Berger (9), Szymura (L) oraz Kubicki (1), Kovalov (9), Czerny, Sas (L).

Stal: Gierżot (12), Ben Tara (17), Zhukouski (3), Zerba (9), Abramowicz (7), Kwasowski (10), Dembiec (L).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.