"Paczka dla lwowiaka" w tym roku trafi też w inne rejony Ukrainy

Beata Makowska, WK | Utworzono: 2022-12-16 06:52 | Zmodyfikowano: 2022-12-16 06:56
"Paczka dla lwowiaka" w tym roku trafi też w inne rejony Ukrainy - fot. Beata Makowska
fot. Beata Makowska

„Paczka dla lwowiaka” to coroczna akcja prowadzona przez Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundację im. św. Jadwigi. Do tego roku paczki przygotowane przez wrocławian trafiały do Polaków i Ukraińców polskiego pochodzenia mieszkających w rejonie Lwowa. W tym roku rada fundacji postanowiła, że pomoc skierowana będzie też do Ukraińców z innych regionów tego kraju.

- Teraz trzymamy kciuki, aby wszystko bezpiecznie dotarło do potrzebujących - mówi Jarosław Krauze z Wrocławskiej Rady Miejskiej:

Tradycyjnie w pomoc zaangażowały się wrocławskie szkoły. Najwięcej zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17. Jak mówi Piotr Migodzki, dyrektor, zbiórka zaczęła się już w październiku:

- Tegoroczna akcja jest rekordowa i ogromnie nas to cieszy, bo potrzeby są ogromne. Zburzone domy, brak podstawowych warunków do życia. Ci ludzie potrzebują naszej pomocy i pieniędzy, choć najbardziej wyczekują pokoju i zakończenia wojny – zaznacza Kazimierz Pabisiak z Rady Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi:

Akcja pomocy się nie kończy. Cały czas można wspierać akcję wpłatami. Informacje można znaleźć na stronie internetowej Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MATERIAŁU:

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.