Z Wrocławia wciąż płynie wsparcie dla Ukrainy

MC | Utworzono: 2023-06-02 06:38 | Zmodyfikowano: 2023-06-02 06:38
Z Wrocławia wciąż płynie wsparcie dla Ukrainy - fot. Jakub Ciołko
fot. Jakub Ciołko

Zakup pojazdu nadzorowała wrocławska Fundacja im. św. Jadwigi, która od lat współpracuje z Ukraińcami i żyjącymi we Lwowie Polakami, a od początku wojny wszystkie jej zbiórki są poświęcone pomocy humanitarnej. Karetka ma być kolejnym gestem łączącym Polaków i Ukraińców. -Wciąż trwa wojna, więc wsparcie z naszej strony jest potrzebne szczególnie. Niech ten sprzęt służy dobrze, mówi Radiu Wrocław Kazimierz Pabisiak z Fundacji im. św. Jadwigi, jeden z inicjatorów zakupu sprzętu.

-Chcielibyśmy wysłać ją do celów pokojowych, żeby ratowała ludzi, bo każdy z nas może zachorować. Niestety będzie ratowała życie ludzi, którzy chcą żyć, pracować, być ze swoimi rodzinami.

Koszty zakupu karetki pokryto z funduszu Pomocy dla Ukrainy, organizowanego pod patronatem władz Wrocławia i Archidiecezji Wrocławskiej. W akcję zbierania środków włączyło się wielu wrocławian, zaangażowanych w inicjatywy kościelne i świeckie. Sprzęt przyda się szczególnie cywilom, którzy w obliczu rosyjskich niepowodzeń na froncie stali się głównym celem ataków. -Niestety ofiarami są głównie niewinni, którym ta karetka może bardzo pomóc, mówi Radiu Wrocław Jurij Tokar, konsul generalny Ukrainy we Wrocławiu:

-Ukraina wciąż walczy i bardzo doceniamy to, że cały świat, Polska i Wrocław widzi to i podtrzymuje Ukrainę w tym trudnym czasie. Pomoc idzie, nikt nie zapomina o Ukrainie i o wsparciu w tej ciężkiej wojnie.

Zakup sprzętu w symboliczny sposób podkreśla wdzięczność wrocławian za pomoc, jaką miasto otrzymało np. po dramacie powodzi 1997 roku.


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wo✝yń'432023-06-02 14:38:02 z adresu IP: (2405:8100:8000:5ca1::x:x:x)