Niemal 49 mln zł na remonty dróg w 2023 r. z Rządowego Funduszu Dróg

Joanna Jarosa, PAP, GN | Utworzono: 2023-01-09 13:20 | Zmodyfikowano: 2023-01-09 13:20
Niemal 49 mln zł na remonty dróg w 2023 r. z Rządowego Funduszu Dróg - fot: Joanna Jaros
fot: Joanna Jaros

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski w poniedziałek podczas konferencji prasowej przypomniał, że od 2019 r. na budowę i remonty dróg lokalnych z Rządowego Funduszu Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych) przeznaczono na Dolnym Śląsku ponad 600 mln zł.

- O ile drogi szybkiego ruchu są w dobrym stanie, to jest problem w powiatach i gminach - mówił wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski:

- Dzięki temu programowi mogliśmy zrobić remonty, na które wcześniej nas nie było stać - mówi burmistrze Strzegomia Zbigniew Suchyta:

Z Funduszu Rozwoju Dróg bardzo zadowolony jest wójt gminy Męcinka Mirosław Brzozowski. Dzięki niemu udało nam się wyremontować około 3 kilometrów drogi, wcześniej nie mieliśmy na to środków, wyjaśnia:

W poniedziałek ogłoszono nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji z rządowego funduszu na ten rok. Samorządy mogą składać wnioski do 8 lutego. Tegoroczny budżet funduszu dla Dolnego Śląska to niemal 49 mln zł, z czego 60 proc. ma trafić do gmin, a 40 proc. do powiatów.

Kamil Woźniak, przewodniczący zespołu projektów strategicznych w województwie dolnośląskim, poinformował, że poziom dofinansowania poszczególnych inwestycji jest uzależniony od poziomu dochodów samorządu. „Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości inwestycji” – powiedział Woźniak. Czas realizacji inwestycji nie może być przy tym dłuższy niż 12 miesięcy.

Woźniak dodał, że tegoroczny nabór wniosków dotyczy wyłącznie inwestycji związanych z remontami dróg.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.