Zawodniczka Śląska Wrocław wystrzelała brąz ME

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2023-03-13 07:15
Zawodniczka Śląska Wrocław wystrzelała brąz ME - fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Oprócz zawodniczki wrocławskiego klubu w składzie polskiej drużyny były także Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) oraz Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz). Biało-czerwone w spotkaniu o brąz wygrały z Węgierkami 16:10.

Złoty medal mistrzostw Europy w strzelaniu z pistoletu na 10 m seniorek zdobyły Klaudia Breś, Julita Borek i Agnieszka Korejwo, które w finale pokonały Serbki 16:8.

Polacy w Tallinie zdobyli ponadto dwa złote i brązowy w konkurencji juniorów. Na najwyższym stopniu podium stanęły Maja Gawenda, Julia Mikołowska i Wilhelmina Wośkowiak (karabin, 10 m) oraz Michał Chojnowski, Jakub Kowalski i Wiktor Sajdak (karabin, 10 m). Brąz w pistolecie 10 m  wywalczyli natomiast Maciej Zygmuntowski, Wiktor Blada i Wiktor Kopiwoda.