Kolejny sukces w strzeleckich mistrzostwach Europy na Węgrzech

PP/PAP | Utworzono: 2024-03-03 09:30
Kolejny sukces w strzeleckich mistrzostwach Europy na Węgrzech - fot. Polski Związek Strzelectwa Sportowego

W finale Piotrowska oraz Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Izabella Dudek (LOK Tarnów) przegrały z Niemkami 15:17. Brąz przypadł Węgierkom, które zwyciężyły Norweżki 16:14. Rywalizowało 15 trójek.

W trójkach w pistolecie pneumatycznym na 10 m Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz), Natalia Król (Śląsk Wrocław) oraz Katarzyna Klepacz (Legia Warszawa) sklasyfikowane zostały w stawce dziewięciu zespołów na piątym miejscu. Pierwsze były Węgierki, wygrywając w finale z Ukrainkami 17:15. W meczu o trzecie miejsce Bułgarki pokonały Gruzinki 16:6.

Łącznie polscy seniorzy zdobyli w Gyoer cztery medale. Indywidualnie na podium stanęła tylko Piotrowska, która była druga w karabinie pneumatycznym na 10 m i wróci z Węgier z dwoma krążkami.

Poza tym kwalifikację olimpijską wywalczył Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn), zajmując czwartą lokatę w karabinie na 10 metrów. Dzięki niej Polska może wystawić w turnieju olimpijskim w Paryżu dwie pary mieszane w karabinie pneumatycznym.