Kwiaty doniczkowe dla Muzeum Architektury

Jakub Dworzecki, BM | Utworzono: 2023-03-19 13:35 | Zmodyfikowano: 2023-03-19 13:36
Kwiaty doniczkowe dla Muzeum Architektury - Fot: zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
Fot: zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Jeszcze tylko dzisiaj trwa zbiórka roślin dla… wrocławskiego Muzeum Architektury. Placówka chce powtórzyć zeszłoroczny sukces na Triennale Sztuk Dekoracyjnych i Architektury Współczesnej w Mediolanie i stworzyć kolejną odsłonę wystawy #GreenhouseSilentDisco. - Do tego potrzebne nam są kwiatki, takie „zwyczajne” - mówią Marta Czyż i Wiktoria Litwinowicz z Muzeum Architektury:

Te umieszczone będą w ceramicznych donicach wykonanych przez studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a każda donica zostanie wyposażona w sensory, które na bieżąco będą śledzić i rejestrować „mowę” roślin. Wszystko po to, aby monitorować ich kondycję i „wsłuchać się w ich potrzeby”. - Chcemy powtórzyć zeszłoroczny sukces – dodaje Marta Czyż:

Z kolei w tym roku rośliny będą umieszczone w donicach wykonanych przez studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dodatkowo każda z nich zostanie wyposażona w sensory, które będą śledzić „mowę” roślin i „wsłuchać się w ich potrzeby”. Kwiaty można przynosić do Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.