Mariola Wiertelak pozostanie w KPR-ze Gminy Kobierzyce

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2023-03-30 07:45
Mariola Wiertelak pozostanie w KPR-ze Gminy Kobierzyce - fot. kprkobierzyce.pl
fot. kprkobierzyce.pl

KPR Gminy Kobierzyce przedłużył kontrakt z kolejną zawodniczką. Mariola Wiertelak będzie bronić barw zespołu przez kolejne dwa sezony.

Mariola Wiertelak to wychowanka KPR-u. Do rodzimego klubu wróciła w 2017 roku z Zagłębia Lubin i od tamtej pory stanowi o sile ofensywnej drużyny.

W trwającym sezonie skrzydłowa jest wyróżniającą się zawodniczką na swojej pozycji. W dwudziestu jeden meczach ligowych zdobyła sto dziesięć bramek, tym samym zajmując siódme miejsce w klasyfikacji strzelczyń. Znakomita forma przekłada się również na powołania do kadry narodowej – w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy Mariola była pierwszym wyborem Arne Senstada i pokazała się z bardzo dobrej strony. Znalazła się również na liście powołanych na kwietniowe eliminacje do Mistrzostw Świata.

Zdecydowałam się przedłużyć kontrakt, ponieważ w Kobierzycach panuje świetna atmosfera. Jesteśmy jedną, wielką rodziną zarówno na boisku, jak i poza nim. Tu jest mój dom i tutaj czuję się najlepiej. Wciąż jesteśmy w walce o srebrny medal i zrobimy wszystko, aby ostatecznie trafił w nasze ręce. Super byłoby obronić Puchar Polski, ale zdajemy sobie sprawę, że będzie to niełatwe zadanie – mówi Wiertelak.

W przyszłym sezonie znów będziemy walczyć o najwyższe cele. Trzon drużyny został zachowany, a zawodniczki, które zasilą nasz zespół wniosą dużo jakości. To będzie nadal znakomity ekipa, która przysporzy kibicom wiele radości - dodaje Wiertelak.

Mariola związała się z klubem nową, dwuroczną umową, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2024/2025.

Wcześniej umowy z klubem przedłużyły Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka, Zorica Despodovska, Natalia Janas, Małgorzata Buklarewicz i Patrycja Kozioł. Ważny kontrakt ma Katarzyna Cygan. Wiadomo już, że po sezonie 2022/2023 w zespole nie zobaczymy Aleksandry Tomczyk, Aleksandry Olek oraz trener Edyty Majdzińskiej, które przenoszą się do MKSu Lublin.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.