Żużlowa Grand Prix: Janowski daleko w Gorican

WK, PAP | Utworzono: 2023-04-30 07:56
Żużlowa Grand Prix: Janowski daleko w Gorican - fot. archiwum Radio Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)
fot. archiwum Radio Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)

Zmarzlik to trzykrotny mistrz świata. Był najlepszy w latach 2019, 2020 i 2022. Na torze w Gorican triumfował także przed rokiem, a w sobotę wygrał 19. turniej GP w karierze.

Zawodnik Motoru Lublin starty rozpoczął od zwycięstwa, ale w drugim swoim występie dotknął taśmy startowej i został wykluczony. W fazie zasadniczej zanotował jeszcze pierwsze miejsce oraz dwa drugie i pewnie awansował do półfinału. W walce o udział w decydującym wyścigu prowadził od początku do końca, a wielką klasę pokazał także w finale. Wprawdzie najlepiej wystartował w nim Doyle, al Australijczyk upadł na tor i prowadzenie objął Polak, który z każdym okrążeniem powiększał przewagę nad rywalami.

Inauguracja tegorocznych mistrzostw nie okazała się pomyślna dla pozostałych reprezentantów Polski. W fazie zasadniczej Dudek zdobył siedem punktów, a Janowski tylko cztery. Żadnemu z nich nie udało się wygrać wyścigu.

Turniej odbył się w trudnych warunkach. Został opóźniony o pół godziny z powodu deszczu, który towarzyszył żużlowcom w pierwszych dwóch seriach startów.

Kolejne zawody cyklu GP odbędą się 13 maja w Warszawie. W Polsce odbędą się jeszcze turnieje w Gorzowie Wlkp. 24 czerwca i 30 września - na zakończenie mistrzostw - w Toruniu. W sumie tegoroczny cykl składa się z 10 imprez.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.