Młodzi piłkarze z Dolnego Śląska bohaterami inauguracji Euro U-17

BT, PAP | Utworzono: 2023-05-17 18:48 | Zmodyfikowano: 2023-05-17 19:26
Młodzi piłkarze z Dolnego Śląska bohaterami inauguracji Euro U-17 - fot. Łączy Nas Piłka Twitter

Spotkanie rozpoczęło się źle dla polskich juniorów, który już w czwartej minucie stracili gola. To jednak ich nie zraziło. Biało-czerwoni, dzięki szybkiej grze i wysokiemu pressingowi, szybko uzyskali przewagę nad rywalem. Jeszcze przed przerwą zdobyli dwie bramki, a w drugiej połowie - kolejne trzy.

Jednym z bohaterów polskiej ekipy okazał się 16-letni Mateusz Skoczylas z Zagłębia Lubin - strzelec dwóch goli, m.in. na 1:1.

20 maja podopieczni Włodarskiego zmierzą z Węgrami w Felcsut, a 23 maja z Walią w Budaros. Turniej zakończy się 2 czerwca.

W innych grupach rywalizują: Hiszpania, Włochy, Serbia i Słowenia (grupa B), Portugalia, Francja, Niemcy i Szkocja (grupa C) oraz Chorwacja, Holandia, Anglia i Szwajcaria (grupa D).

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą awans do ćwierćfinałów. Od tej fazy rywalizacja odbywać się będzie w systemie pucharowym.

Grupa A w ME na Węgrzech "krzyżuje się" w 1/4 finału z dwoma najlepszymi zespołami z grupy B.
Tytułu mistrzowskiego bronią Francuzi. Turniej zakończy się 2 czerwca.

Mistrzostwa Europy są jednocześnie kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw świata U-17, zaplanowanych na 10 listopada – 2 grudnia w Peru. Dostaną się do nich wszyscy półfinaliści Euro oraz zwycięzca barażu pomiędzy dwoma przegranymi ćwierćfinalistami z najlepszym dorobkiem po fazie grupowej.

Polska – Irlandia 5:1 (2:1)

Gole dla Polski - Mateusz Skoczylas dwie (13, 49), Dominik Szala (44), Karol Borys (54), Szymon Kądziołka (65); dla Irlandii – Ike Orazi (4).

Skład reprezentacji Polski: Miłosz Piekutowski – Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski (71. Michał Gurgul) - Krzysztof Kolanko, Igor Brzyski, Filip Rejczyk (71. Nico Adamczyk), Karol Borys (63. Szymon Kądziołka), Filip Wolski – Oskar Tomczyk (55. Mike Huras), Mateusz Skoczylas (63. Daniel Mikołajewski).