Pierwszy wygrany sparing Śląska. Zdecydował gol Borysa

Piotr Pietraszek, inf. prasowa/PAP | Utworzono: 2024-01-23 19:10
Pierwszy wygrany sparing Śląska. Zdecydował gol Borysa - fot. slaskwroclaw.pl

Szkoleniowiec WKS-u Jacek Magiera do gry tym razem desygnował głównie dublerów. Na boisku zabrakło m.in. Erika Exposito. Rafała Leszczyńskiego, Nahuela Leivy czy Petra Schwarza.

Już w ósmej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Daniela Łukasika Lukas Hempt skierował niefortunnie piłkę do własnej siatki, dając prowadzenie wrocławianom.

Śląsk nie utrzymał prowadzenia do przerwy, bo na 10 minut przed końcem 1. połowy do wyrównania precyzyjnym strzałem z dystansu doprowadził Luka Topalovic.

W drugiej części na boisku pojawili się bramkarz Bartosz Głogowski, a w polu Simeon Petrov oraz Yehor Matsenko i co ciekawe - z opaską kapitańską - Karol Borys. W 60. minucie na zmiany zdecydowali się również Słoweńcy, którzy wybiegli w kompletnie odmienionej jedenastce.

W 81. minucie Burak Ince wywalczył rzut karny. Do jedenastki podszedł kapitan Borys, który pewnie umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik spotkania.

Był to trzeci mecz kontrolny Śląska podczas zgrupowania w Chorwacji i pierwsza wygrana. Wcześniej zespół Jacka Magiery przegrał z Dinamem Zagrzeb 2:3 i Hajdukiem Split 1:3.

Wrocławianie mają jeszcze w planach spotkanie z RB Salzburg, z którym zmierzą się w Austrii, gdzie odbędzie się druga część zgrupowania lidera Ekstraklasy.

Śląsk Wrocław - NK Domzale 2:1 (1:1)

Bramki: Lukas Hempt 8 (s), Karol Borys 81 (k) - Luka Topalović 35

Śląsk: Trelowski (46' Głogowski) - Wróblewski (62' Ince), Paluszek (46' Petrov), Bozhinov (46' Matsenko), Tudruj - Łukasik, Borys, Mustafić (62' Rzuchowski) - Żukowski (62' Pena), Szwedzik, Lutostański (62' Zohore).