Jak być liderem w walce o czyste powietrze?

Joanna Jaros, PP | Utworzono: 2023-06-15 08:30 | Zmodyfikowano: 2023-06-15 08:30
Jak być liderem w walce o czyste powietrze?  - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

- Do 1 lipca przyszłego roku, zgodnie z uchwałą sejmiku województwa, z Dolnego Śląska powinny zniknąć wszystkie kopciuchy - mówi marszałek Cezary Przybylski:

Zaprosiliśmy samorządowców, ale również trzeci sektor, żeby powiedzieć o tym, co robiliśmy, co zamierzamy zrobić, ale też uważnie się wsłuchać w te pomysły i projekty, które są realizowane w samorządach gminnych czy powiatowych.

Jesienią Urząd Marszałkowski ma przedstawić raport, w którym znajdzie się między innymi liczba pozostałych do wymiany pieców.

- Podczas konferencji poruszony został między innymi wątek uchwał antysmogowych w województwie, a także kwestia skąd wziąć pieniądze na wymianę kopciuchów - mówi Maciej Zathey, dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego:

- O tych finansach się dowiemy, jako możliwości dają fundusze europejskie dla Dolnego Śląska w nowym okresie programowania, do roku 2027. Także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformuje, jakie są instrumenty finansowe dostępne dla samorządowców.

Uczestnicy spotkania podpisali memorandum, w którym zadeklarowali że jako liderzy swoich społeczności biorą odpowiedzialność za poprawę jakości powietrza w swoich regionach.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.