Gol piłkarza Zagłębia na mistrzostwach Europy U-19

BT, PAP | Utworzono: 2023-07-07 06:39
Gol piłkarza Zagłębia na mistrzostwach Europy U-19 - fot. zaglebie.com

Zespół trenera Marcina Brosza w poniedziałek uległ Portugalii 0:2, ale wciąż liczy się w walce o awans do półfinału. Zwycięstwo nad gospodarzami nie przyszło jednak łatwo - w 22. minucie Wiktor Matyjewicz zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Grający w osłabieniu biało-czerwoni długo nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką rywali, a sami popełniali proste błędy pod własną. Na ich szczęście Maltańczycy nie byli w stanie tych pomyłek wykorzystać.

W 59. minucie po serii dośrodkowań i zablokowanych strzałów piłka trafiła w końcu pod nogi Igora Strzałka, który z niedużej odległości nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Kilka chwil później siły się wyrównały, bo za brutalny faul sędzia wyrzucił z boiska piłkarza Malty Dylana Sciclunę.

Wynik ustalił w 82. minucie Tomasz Pieńko, który na boisku pojawił się nieco ponad kwadrans wcześniej.
Po dwóch kolejkach w grupie A prowadzi pewna miejsca w półfinale Portugalia z sześcioma punktami, a Polska i Włochy mają po trzy. W niedzielę biało-czerwoni zagrają o awans z Italią, której wystarczy remis, a niemająca już szans na wyjście z grupy Malta zmierzy się z Portugalią.

Półfinały odbędą się 13 lipca. Finał zostanie rozegrany trzy dni później na Stadionie Narodowym w Ta'Qali.

Malta - Polska 0:2 (0:0)

Gole: Igor Strzałek (59), Tomasz Pieńko (82)

Czerwona kartka: Wiktor Matyjewicz (Polska, 22), Dylan Scicluna (Malta, 62)

Skład Polski: Oliwier Zych - Dominik Biniek (46. Kacper Przybyłko), Miłosz Matysik (78. Dawid Bugaj), Wiktor Matyjewicz, Igor Drapiński, Miłosz Brzozowski - Mateusz Kowalczyk, Kacper Urbański, Igor Strzałek (78. Antoni Kozubal) - Jordan Majchrzak (24. Wiktor Smoliński), Junior Nsangou (63. Tomasz Pieńko).