Przewodnik po tanim lataniu dla studentów

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-07-28 15:37 | Zmodyfikowano: 2023-07-28 15:39
Dodaj do Wykop.pl
Przewodnik po tanim lataniu dla studentów - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Czy da się tanio podróżować na studiach?

Studia to czas swobody. Dla wielu jednak kojarzą się także z kruchym budżetem. Powiedzenie być biednym jak student nie wzięło się wszak znikąd. Jednak trudna sytuacja materialna wcale nie oznacza konieczności rezygnacji z wojaży. Okazuje się bowiem, że tanie podróże są na wyciągnięcie ręki dzięki wyszukiwarkom lotów. Rozgrzane słońcem południe Europy, Lazurowe Wybrzeże, średniowieczne zabytki Anglii czy bezkresne krajobrazy Skandynawii są na wyciągnięcie ręki nawet studenta. Lot w obie strony za sto złotych? To wcale nie bujda. Z odpowiednim wyprzedzeniem polecisz na kilkudniowy wypad za grosze!


Dlaczego wcześniejsza rezerwacja się opłaca?

Podróżowanie i poznawanie świata to coś, o czym marzy wiele osób. W dzisiejszych czasach to łatwiejsze niż kiedykolwiek, co jest możliwe za sprawą tanich lotów. To świetna opcja dla studentów, którzy w dużej mierze nie mają dostępu do dużych kwot. Dlatego też tanie loty są dla nich jak znalazł. Ale żeby rzeczywiście korzystać z tego dobrodziejstwa, trzeba wiedzieć jak “łapać” takie okazje!

Najważniejsze to wiedzieć, kiedy i jak je zamawiać. Bardzo ważne, by robić to z dość dużym wyprzedzeniem, gdyż linie lotnicze często właśnie wtedy oferują najatrakcyjniejsze ceny. Warto więc  szukać biletów już nawet na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Co więcej, sporo można oszczędzić, unikając podróży w wysokim sezonie, jak wakacje czy święta.


Wyszukiwarki lotów - co zapewniają?

Na całym świecie codziennie odbywają się tysiące lotów, dlatego samodzielnie nie jesteśmy w stanie za tym nadążyć, by wybrać dla siebie najkorzystniejszą okazję. Z pomocą przychodzą tu specjalnie skonstruowane wyszukiwarki lotów, dzięki którym można bardzo szybko i skutecznie dopiąć swego - znaleźć atrakcyjną cenę interesującego lotu. Korzystanie z wyszukiwarek lotów jest niezwykle proste i efektywne. Weźmy przykład eSky.pl i wyszukajmy przykładowo tanie loty do Paryża. Wystarczy w pole wyszukiwania wpisać nazwę tego miasta, by błyskawicznie ukazały się wyniki z propozycjami lotów. Ale korzystając z platform takich jak eSky.pl zyskujemy dużo więcej - możliwość rezerwacji noclegów i wykupienie ubezpieczenia. Widzimy więc, że przy pomocy wyszukiwarki jaką oferuje eSky.pl możemy zaplanować cały wyjazd - razem z tanim biletem lotniczym, atrakcyjnym noclegiem i zabezpieczeniem w postaci ubezpieczenia podróżnego!


Jaki termin wylotu?

Jeśli chcemy zaoszczędzić na locie, kupując bilet w atrakcyjnej cenie, powinniśmy też być elastyczni co do terminu wylotu. Jak się bowiem okazuje, ceny biletów potrafią dość znacznie się różnić zależnie od dnia tygodnia, miesiąca, a nawet pory dnia. Dobrze też zwrócić uwagę na mniej popularne dni tygodnia wśród podróżnych (wtorki, środy). Można też zdecydować się na dłuższą podróż, lub taką, która zawiera kilka przesiadek. Może i wpływa to na komfort, ale wiąże się z niższą ceną za bilet. Wydaje się, że to dla studentów to nie powinien być wielki problem, bo już często sama podróż to dla nich przygoda. To samo powiemy o elastyczności, co również nie powinno być utrudnieniem dla studentów, ponieważ mogą podróżować w czasie wolnym od nauki - na przykład we wrześniu, czyli po wakacjach.

Jak widać, podróżowanie dla studentów wcale nie musi się wiązać z dużym wydatkiem. Zastosowanie powyższych rad w praktyce może przynieść bardzo pozytywne efekty!