Karkonoski Park Narodowy ruszył z największą kampanią edukacyjną w historii

Piotr Słowiński, mk | Utworzono: 2023-08-17 16:52 | Zmodyfikowano: 2023-08-17 16:53
Karkonoski Park Narodowy ruszył z największą kampanią edukacyjną w historii - fot. archiwum RW (zdjęcie ilustracyjne)
fot. archiwum RW (zdjęcie ilustracyjne)

- Część edukacyjna jest pod hasłem, jakie każdemu w górach powinno zapaść w pamięć - mówi zastępca dyrektora KPN Przemysław Tołoknow:

- Głowa do góry. Wędrujemy po górach i musimy być przygotowani na to, by wiedzieć, jak się zachować w górach, by przyrodzie nie szkodzić. By pogodzić miejsce atrakcyjnego wypoczynku z tym, by ochronić karkonoską przyrodę.

- Przypominamy turystom o zabieraniu głowy w góry, a na pięciu plakatach mówimy o najważniejszych zasadach przebywania na terenie KPN: poruszaniu się po oznakowanym szlaku turystycznym, niezbaczaniu na tereny do niego przyległe, w tym wysokogórskie murawy, odpoczywanie w miejscach do tego przeznaczonych, zabieranie swoich śmieci poza teren KPN oraz niezostawianie resztek jedzenia, wędrowanie tylko w porze dziennej oraz prowadzenie psów na smyczy i tylko na szlakach, gdzie jest to dozwolone - mówi Monika Rusztecka, liderka projektu:

- W samej kampanii przede wszystkim skupiamy się na tym, żeby turysta, który przyjeżdża w Karkonosze, wiedział, że jest w absolutnie wyjątkowym miejscu. Nie należy z tymi zasadami dyskutować, podważać ich, bo one tak naprawdę pozwalają nam chronić przyrodę Karkonoszy.

W ramach kampanii we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu stanęło w sumie 240 billboardów nawiązujących do treści kampanii. Są spotkania, wycieczki, będą też akcje fotograficzne w górach.

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.