MŚ w strzelectwie: Wrocławianie na dalekich miejscach

PP/PAP | Utworzono: 2023-08-19 07:10
MŚ w strzelectwie: Wrocławianie na dalekich miejscach - zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

W konkurencji karabinu na 10 metrów par mieszanych Piotrowska oraz Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn) sklasyfikowani zostali w stawce 77 mikstów na 60. miejscu. Lepiej spisał się drugi polski duet. Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Tomasz Bartnik (Legia Warszawa) zajęli 46. pozycję. Złote medale zdobyli Chińczycy Yufing Huang i Linao Sheng, pokonując w finale parę irańską Shermineh Chejel Amirani oraz Amir Mohammad Nekounan 16:2.

W konkurencji par mieszanych w pistolecie, także na 10 metrów, Natalia Król (Śląsk Wrocław) i Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) uplasowali się na 56. miejscu. Startowało 65 mikstów.

Czempionat globu, w którym startuje 21-osobowa reprezentacja Polski, zakończy się 31 sierpnia.