Jechał odebrać dziecko mając 2 promile alkoholu w organizmie

GN, PAP | Utworzono: 2023-09-22 15:10 | Zmodyfikowano: 2023-09-22 15:11
Jechał odebrać dziecko mając 2 promile alkoholu w organizmie - fot. Policja
fot. Policja

Jak poinformował w piątek mł. asp. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, nad ranem policjanci ruchu drogowego zauważyli jadącego slalomem osobowego volkswagena.

"Zachowanie kierowcy oraz opuszczone szyby w aucie wydały się funkcjonariuszom mocno podejrzane. Podczas kontroli mundurowi zwrócili uwagę na charakterystyczną, silną woń alkoholu, której źródłem okazał się sam kierujący" – przekazał policjant.

Dodał, że badanie przeprowadzone przy użyciu policyjnego alkomatu wykazało, że 50-latek miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.

"Nieodpowiedzialny kierujący bez ogródek przyznał się policjantom, iż dzień wcześniej pił drinki z alkoholem, a rano, jak gdyby nigdy nic, wsiadł za kierownicę i ruszył w drogę" – powiedział Jarząb.

Mężczyzna w rozmowie z policjantami próbował usprawiedliwić swoje zachowanie tym, że jechał odebrać dziecko od teściów, którym miał się tego dnia zaopiekować.

"Dalej 50-latek podróżował już radiowozem w policyjnej asyście, a za swoją głupotę odpowie teraz przed sądem" – dodał policjant. Mężczyźnie grozi teraz kara do dwóch lat więzienia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.