Gdzie trzymać zestawy LEGO?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-09-27 10:20
Dodaj do Wykop.pl
Gdzie trzymać zestawy LEGO? - Materiał Sponsora/ fot. unsplash.com
Materiał Sponsora/ fot. unsplash.com


Klocki Lego – gdzie trzymać zestawy Lego?

Lego to producent, który ma w swojej ofercie wiele imponujących zestawów, jak na przykład serie inspirowane hitami kinowymi: Lego Indiana Jones, Lego Jurassic World czy Lego Avatar. Takie zestawy bez wątpienia należy odpowiednio wyeksponować.

Jeśli masz dużo takich zestawów, to warto pomyśleć o specjalnym meblu na klocki Lego. Wyeksponowane w ten sposób budowle będą wyglądały imponująco. Jednocześnie zyskasz niebanalną dekorację pokoju.

Możesz kupić przeszklony regał, na którego półkach umieścisz złożone zestawy Lego. Warto, aby półki były podświetlane. Zamykane drzwiczki zabezpieczą zestawy przed kurzem i przypadkowym zrzuceniem.

Zestawy możesz także przechowywać na otwartych półkach, ale musisz wówczas liczyć się z koniecznością częstego odkurzania klocków. Możesz to robić delikatną miotełką do kurzu, a detale wyczyścić za pomocą sprężonego powietrza.

Na rynku dostępne są także gotowe półki na minifigurki. Gablotki na ścianę oferuje także sam producent Lego. Taka gablotka ma kilkanaście przegródek, a w każdej znajduje się płytka konstrukcyjna, co zapewnia figurkom stabilność. Gablotka ma przezroczyste, zamykane drzwiczki. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia ze sobą kilku gablotek jedna na drugiej.


Jak przechowywać Lego? Pomysły na przechowywanie klocków Lego

Lego to nie tylko złożone zestawy, ale także pojedyncze klocki, które czekają na ułożenie. Co wykorzystać do przechowywania Lego? Dobrym pomysłem jest regał z wysuwanymi szufladami. Liczba szuflad zależy od potrzeb i preferencji.

Jeśli ważna jest dla ciebie dokładna segregacja klocków Lego, to możesz zdecydować się nawet na kilkanaście szufladek, a każdą z nich opisać. Klocki będą wówczas uporządkowane i każdy element znajdzie się na swoim miejscu. Ułatwi to konstruowanie nowych budowli.

Do przechowywania niewielkich elementów możesz użyć segregatorów z foliowymi koszulkami. Koniecznie przyklej do nich etykiety, które pomogą szybko odnaleźć potrzebny element. Mogą to być również koszyczki lub słoiczki.

Ponadto dostępne są plastikowe pojemniki do przechowywania zestawów Lego – na przykład takie w kształcie klocków Lego. Małe elementy i drobne klocki możesz przechowywać w oznakowanych woreczkach strunowych, a następnie włożyć do pojemnika.

Reklama