Zastrzyk, który może uratować życie. Wrocław rusza z kampanią proszczepionkową

Aleksander Ogrodnik, el | Utworzono: 2023-10-14 13:52 | Zmodyfikowano: 2023-10-14 13:53
Zastrzyk, który może uratować życie. Wrocław rusza z kampanią proszczepionkową - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Od czerwca szczepionki na HPV są dostępne dla najmłodszych nieodpłatnie. Wrocław szczepi swoich mieszkańców jednak już od przeszło 13 lat, a efektem tych działań jest rekordowe wyszczepienie na poziomie 73%. Chociaż szczepienia są już darmowe, miasto nie rezygnuje jednak z promowania ich. - Taka prosta, a przede wszystkim bezpieczna szczepionka znacząco zmniejsza ryzyko występowania wielu nowotworów - mówi dr Igor Madej z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. - Im młodsze dziecko jest zaszczepione, to ten odsetek jest dużo wyższy - mówimy o dziewięćdziesięciu kilku procentowym zabezpieczeniu przed wystąpieniem, natomiast w przypadku szczepień osób starszych spada on do siedemdziesięciu kilku procent, a następnie u osób dorosłych, po inicjacji seksualnej, nawet i do pięćdziesięciu - wyjaśnia.

- Będziemy o tym przypominać - dodaje Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. - Będą informacje w tramwajach, autobusach, będziemy starali się dotrzeć z bezpośrednią informacją do rodziców przez Librusa i informować, że ta szczepionka jest dostępna, my też oczywiście jesteśmy dostępni, jako wydział zdrowia, ze wszelkimi pytaniami, wątpliwościami - podkreśla.

Na szczepienie można zapisać się u swojego lekarza, przez infolinię pod numerem 989, a także przez Internetowe Konto Pacjenta.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.