Zastosowanie Senaminy w leczeniu krótkotrwałej bezsenności

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-10-24 13:38 | Zmodyfikowano: 2023-10-24 13:38
Dodaj do Wykop.pl
Zastosowanie Senaminy w leczeniu krótkotrwałej bezsenności - Materiał Sponsora / 123rf.com/
Materiał Sponsora / 123rf.com/


Czym jest Senamina?

Senamina jest lekiem, którego substancja czynna rewolucjonizuje rynek produktów na sen w statusie OTC. Senamina jest dostępna bez recepty, a w składzie zawiera przebadaną klinicznie doksylaminę, która odpowiada za eliminację najczęściej występujących objawów krótkotrwałej bezsenności u pacjentów.


Jak działa Senamina?

Senamina skraca czas potrzebny na zaśnięcie – pacjent może zasnąć już w 30 minut od przyjęcia leku. Jednocześnie wydłuża sen – nawet do 8 godzin. W tym czasie organizm może wypocząć, zregenerować się, przez co poprawia się samopoczucie w ciągu dnia. Senamina ponadto zwiększa głębokość i jakość snu, dzięki czemu pacjent nie wybudza się w nocy. Co najważniejsze, Senamina nie powoduje uzależnienia. Więcej o działaniu leku dowiesz się na stronie https://senamina.pl/.


W jakich przypadkach pomocna okazuje się Senamina?

Senamina eliminuje problem krótkotrwałej bezsenności. Jest zalecana tym osobom, które mają problemy ze snem, jego brakiem lub ze snem przerywanym i płytkim. Kłopot z zaśnięciem i budzeniem się wcześnie rano to kolejne przypadki, gdy może pomóc Senamina.

Bezsenność z uwagi na czas trwania wskazanych objawów może być:

 • przygodna - występuje przez kilka dni, np. z powodu zmiany strefy czasowej;
 • krótkotrwała - występuje przez okres do 3-4 tygodni;
 • przewlekła - trwa powyżej 1 miesiąca.

Sporadyczna, krótkotrwała bezsenność może być spowodowana wieloma różnymi czynnikami, a pacjenci zwykle starają się samodzielnie radzić sobie z takim problemem. Nie zgłaszają się do lekarza, co niestety zwiększa ryzyko utrwalenia się problemu i przekształcenia go w przewlekłą bezsenność.


Senamina razem z higieną snu

Senamina, jak już zostało zaznaczone, jest lekiem stosowanym w krótkotrwałym, objawowym leczeniu sporadycznie występującej bezsenności u dorosłych. Może być ona spowodowana wieloma różnymi czynnikami, jak stres, nagła zmiana trybu życia, choroby somatyczne czy zespoły bólowe i zaostrzenie chorób przewlekłych.

Zgodnie z zaleceniami ekspertów podstawową formą leczenia bezsenności jest terapia poznawczo-behawioralna. Okresowo można wspierać się lekiem, ale długofalowo należy wdrożyć do swojego życia zdrowe nawyki. Warto postarać się o to, by:

 • zasypiać w ciszy;
 • usunąć ze swojej sypialni silne źródła światła, takie jak tablet, komputer, smartfon itp.;
 • zadbać o wysiłek fizyczny;
 • zapewnić sobie odpowiednią temperaturę w sypialni;
 • wietrzyć sypialnię;
 • unikać kofeiny, nikotyny i alkoholu, szczególnie w godzinach wieczornych;
 • zrezygnować ze spożywania obfitych posiłków przed snem;
 • traktować łóżko wyłącznie jako miejsce do spania;
 • kłaść się spać i wstawać mniej więcej o tej samej porze.

Higiena snu pozwala na lepsze radzenie sobie z bezsennością i prowadzi do rzeczywistej oraz długotrwałej poprawy jakości nocnego wypoczynku.

Jeśli pacjent zastosuje Senaminę zgodnie ze wskazaniami producenta, lecz po 7 dniach nie zauważy efektów pod postacią polepszenia jakości snu, powinien zgłosić się do lekarza i poinformować go występujących objawach.

Należy pamiętać, że Senaminę dla własnego bezpieczeństwa należy stosować zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwwskazań. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Źródła:

 1. https://www.isbzdrowie.pl/2022/08/stada-health-report-2022-78-proc-europejczykow-ma-trudnosci-z-przespaniem-calej-nocy/ 
 2. https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C406858%2Cbezsennosc-zapisana-w-genach.html
 3. https://wgospodarce.pl/informacje/93630-jak-nie-spia-polacy

Informacje o leku:
Senamina, 12,5 mg doksylaminy wodorobursztynianu. Lek OTC
Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.
Podmiot odpowiedzialny: Adamed Pharma S.A.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

SEA/14111/10/23

Reklama