Kino bez barier - to nowy cykl, który ruszył we Wrocławiu

Ewa Zając, PP | Utworzono: 2023-11-03 06:35 | Zmodyfikowano: 2023-11-03 06:35
Kino bez barier - to nowy cykl, który ruszył we Wrocławiu - zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

- Dzięki wprowadzonym udogodnieniom oglądanie filmów staje się dla takich osób bardziej dostępne i łatwiejsze - wyjaśnia Magdalena Maleczek z kina Nowe Horyzonty:

- Filmy gramy z audiodeskrypcją, napisami oraz tłumaczeniem na polski język migowy. Co ważne w repertuarze pojawiają się filmy z bieżącego programu. To nie są filmy sprzed lat, ale grane niedawno, bądź zupełnie premierowe.

- Pokazy odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w czwartki - dodaje Magdalena Maleczek:

- Jest to ten sam tytuł, z tym że pokazywany w dwa różne dni, o różnych godzinach, tak by widzowie mogli wybrać porę, która im najbardziej odpowiada. Ważna jest też dostępność ekonomiczna, gdyż bilety na filmy
wyświetlane w ramach cyklu "Kina bez barier" są sprzedawane w cenie 8 złotych.

W najbliższym czasie w ramach cyklu zostaną zaprezentowane premierowe polskie filmy "Miało cię tu nie być" i "Święto ognia" oraz z bieżącego repertuaru - m.in. "Zielona granica" Agnieszki Holland.

Kino Nowe Horyzonty dzięki przeprowadzanej modernizacji zyskało również większą dostępność pod kątem przestrzeni – na każdym piętrze znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, winda wyposażona została w system głośnomówiący i przyciski z alfabetem Braille’a. W sali, w której odbywają się pokazy, istnieje również możliwość skorzystania - przez osoby używające aparaty słuchowe - z pętli indukcyjnej.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.