70. lat Wytwórni Filmów Fabularnych. Będzie przegląd filmów kręconych we Wrocławiu

Ewa Zając, el | Utworzono: 2024-03-02 12:37 | Zmodyfikowano: 2024-03-02 12:40
70. lat Wytwórni Filmów Fabularnych. Będzie przegląd filmów kręconych we Wrocławiu - fot. WFF
fot. WFF

- Na przegląd składają się pokazy, spotkania z twórcami i prelekcje - mówi Diana Dąbrowska, filmoznawczyni z wytwórni. - Które mają za cel przybliżyć, jak bardzo wrocławska wytwórnia, a co za tym idzie filmowy Wrocław, odznaczył się w panoramie polskiego kina. Jak wielu kultowych, zacnych twórców przeszło przez Wrocław, właśnie tutaj w tej wytwórni, w tych przestrzeniach stawiało pierwsze kroki - dodaje.

- To cykl, który będzie starał się przybliżać różne odsłony realizowanych u nas produkcji - dodaje Diana Dąbrowska. - Pokazać, jak bardzo magicznym miastem może być Wrocław. Miastem wówczas współczesnym dla swoich produkcji, ale też miastem, które potrafiło być tłem dla wielkich produkcji historycznych, w tym niezwykle monumentalnych, jak „Rękopis znaleziony w Saragossie", gdzie Wrocław i tereny okoliczne były w stanie przenieść widza do starodawnej Hiszpanii - podkreśla. 

Poza filmem „Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa zaprezentowane też zostaną: „Diabeł" Andrzeja Żuławskiego, „Kobieta samotna" Agnieszki Holland czy „Pociąg do Hollywood" Radosława Piwowarskiego. W sumie widzowie obejrzą 10 filmów. Przegląd potrwa do końca roku w Kinie Nowe Horyzonty. Filmy prezentowane będą w cyklu jeden seans w miesiącu. Na początek - w poniedziałek 4 marca o 19.00 pokazane zostanie „Pokolenie", debiut reżyserski Andrzeja Wajdy.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.