LSSE poszerza się o nowe tereny

Jakub Ciołko, GN | Utworzono: 2023-11-09 15:07 | Zmodyfikowano: 2023-11-09 15:08
LSSE poszerza się o nowe tereny - fot. RW
fot. RW

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Pozyskała od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa prawie 300 ha ziemi, na której powstanie przestrzeń do rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw. Podpisanie umowy pozwoli rozpocząć kolejny etap tworzenia Parku Przemysłowego Miękinia - Środa Śląska. To szansa na rozwój regionu, a dla jego mieszkańców nowe miejsca pracy.

- Pobudzamy rozwój przedsiębiorczości, tworząc ku temu odpowiednie warunki. Skorzysta każdy, bo rozwinie się też infrastruktura – mówi Radiu Wrocław Przemysław Bożek, prezes LSSE:

- Ziemia jest naszą własnością, mocno pracujmy nad tą inwestycją, ale także nad kolejnymi. Jestem o tym przekonany, że ten park przemysłowy to będzie około 10 tysięcy nowych miejsc pracy i rozwinie niesamowicie nie tylko aglomerację wrocławską, ale cały Dolny Śląsk i Polskę.

To na tym obszarze swoje centrum produkcyjne zbuduje m.in. amerykańskie PepsiCo oraz potentat w dziedzinie sprzętu komputerowego, firma Intel. Współpracę ze strefą, którą tworzy jak na razie 85 inwestorów, podjęły też dolnośląskie wyższe uczelnie.

- Ta umowa pomoże jeszcze zwiększyć znaczenie Dolnego Śląska w budowaniu silnej pozycji kraju - mówi Radiu Wrocław Tomasz Krzeszowiec, dyrektor wrocławskiego oddziału terenowego KOWR:

- Będzie to jeden z najnowocześniejszych parków, nie tylko w Europie, ale również na świecie. To nie tylko ten park, ale również uwalniają nam się tereny we Wrocławiu, pod Wrocławiem, o które pytają już inwestorzy z branży nowych technologii.

Teren jest już w pełni uzbrojony i gotowy do przyjęcia pierwszych inwestorów. Wartość podpisanej umowy opiewa na 234 mln zł.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.