Szkoła Wojskowa w Legnicy ma nowy internat

Andrzej Andrzejewski, WK | Utworzono: 2023-10-13 06:50 | Zmodyfikowano: 2023-10-13 06:52
Szkoła Wojskowa w Legnicy ma nowy internat - fot. Andrzej Andrzejewski
fot. Andrzej Andrzejewski

Kadeci, którzy zamieszkali już w nowym internacie przyznają, że takiego komfortu się nie spodziewali:

- Spartańskie warunki, to mamy w szkole, a należy też odpoczywać, dlatego jest ten internat. Bardzo dobre warunki. Przede wszystkim nie ma tłoku, są toalety w pokojach. Wiem, że na pewno mają być strzelnice, kilka rodzajów i siłownia. Każdy będzie mógł korzystać. Nie tylko uczniowie z internatu, ale każdy.

Dyrektor tej uczelni, płk rezerwy Tomasz Zachariasz przyznaje, że to element większego planu, zmierzającego do utworzenia w mieście jednostki WOT-u:

- Na terenie Legnicy docelowo w kolejnych dwóch latach będzie rozwijała swoją infrastrukturę, czyli albo kompanii, albo batalionu. Jestem przekonany, że gros naszych kadetów po ukończeniu 18 roku życia będzie zasilać tę jednostkę Wojsk Obrony Terytorialnej.

Szefowie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podkreślają, że wojskowa szkoła jest jedną z dwustu placówek oświatowych, które od lat współpracują z przedsiębiorcami w ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Kadeci angażują się w wiele wspólnych akcji, między innymi pomagają swoim rówieśnikom w polskich szkołach na Ukrainie.

Reklama