Literatura #46/2023: Marek Gajda, Nadia Szagdaj, Konrad Możdżeń

Jacek Antczak | Utworzono: 2023-11-23 16:17 | Zmodyfikowano: 2023-11-23 17:01
Literatura #46/2023: Marek Gajda, Nadia Szagdaj, Konrad Możdżeń  - fot.RWK
fot.RWK

Kultura DAB+Literatura, czwartek 16:00-19:00 (powtórka piątek 8.00 -11.00) zaprasza Jacek Antczak 

Marek Gajda – “Zabójstwo w Alfabecie” to druga powieść kryminalna autora, w której Benedykt Riss i Markus Steger, inspektorzy policji znani z kryminału “Niewinne brylanty”, mierzą się z innym sprawcą, środowiskiem i problemami. Tym razem prowadzą śledztwo w ekskluzywnej klinice psychiatrycznej Lido w Zurychu. To by się zgadzało, bo autor - Marek Gajda – prawnik i absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego - od 1981 roku mieszka w Szwajcarii. W Zurychu otrzymał dyplom informatyka programisty i przez blisko trzydzieści lat pracował jako informatyk w szwajcarskich filiach kilku międzynarodowych banków. Publikował korespondencje i felietony w czasopismach „Dziennik Polski”, „Dekada Literacka” w Polsce oraz w miesięczniku „Tak” w Belgii, teraz pisze kryminały.


Nadia Szagdaj – „Rak” – to napisana wspólnie z Grzegorzem Filarowskim – nowa powieść wrocławskiej pisarki, z wykształcenia wiolonczelistki i śpiewaczki operowej, a także producentki filmów dokumentalnych i dziennikarki. Nadia rozpoczęła karierę pisarską w 2009 roku powieścią „Przepowiednia”. Najbardziej znana jest z kryminałów i thrillerów, w tym z wrocławskiej serii retro: „Kroniki Klary Schulz”.

Konrad Możdżeń - strona autorska – „Listy z Miasta Wiatraków” (Wydawnictwo Vesper) to osiem opowieści o ludziach, którym przyszło żyć na ziemi wilgotnej od łez i krwi. To osiem historii, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Osiem wspomnień o miłości, stracie, gniewie, samotności, strachu i zawierzeniu mocom nie pochodzącym z tego świata… To druga – po debiutanckim horrorze „Chodź ze mną”. – książka wrocławskiego autora, przy okazji muzyka zespołu Bethel - który tworzy obyczajowe opowiadania w klimacie grozy… A tytułowe miasteczko jego najnowszej książki to Śmigiel, które rzeczywiście nazywane jest Miastem Wiatraków.


Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl. @radiowroclawkulturaksiazki

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.