Czekali na to 25 lat. W Polanicy-Zdroju ruszyła przebudowa odkrytego basenu

Jarosław Wrona, BT | Utworzono: 2023-11-30 08:56 | Zmodyfikowano: 2023-11-30 09:15
Czekali na to 25 lat. W Polanicy-Zdroju ruszyła przebudowa odkrytego basenu - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

- W nowej odsłonie kąpielisko zostanie podzielone na dwie części - zdradził Radiu Wrocław Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy:

– Największa niecka, prawie półhektarowa, będzie teraz niecką bardziej rekreacyjną, z łódkami, kajakami i innym sprzętem wodnym, będzie też tam pomost. Ponadto trzy niecki do pływania i zabawy. 25-cio metrowa do pływania, mniejsza do rekreacji, brodzik dla najmłodszych, do tego będą dwa zestawy zjeżdżalni oraz wodny plac zabaw.

W kompleksie basenowym będzie można popływać już w przyszłym sezonie. Od początku wejście będzie płatne, ale jak zapowiada włodarz kurortu, będą zniżki dla mieszkańców i gości regulujących opłatę uzdrowiskową. - Poza wodną częścią zostaną wybudowane dwa nowe obiekty - dodaje burmistrz:

– Miejsca do małej gastronomii, do wypoczynku i rekreacji, a także całoroczna restauracja, gdzie będzie można korzystać z kuchni, którą będziemy tam serwowali. Oprócz kas, oprócz stacji pomp, będą szatnie, przebieralnie i sanitariaty oraz pomieszczenia dla ratowników.

Wykonawca na przebudowę basenu ma czas do czerwca przyszłego roku.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.