Wałbrzych gotowy na ferie zimowe

Bartosz Szarafin, WK | Utworzono: 2024-01-13 08:20 | Zmodyfikowano: 2024-01-13 08:21
Wałbrzych gotowy na ferie zimowe - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Wśród nich Biblioteka pod Atlantami, która zachęca do skorzystania z zajęć w swoich filiach. W każdej będzie inny motyw przewodni, mówi Monika Majewska z Biblioteki pod Atlantami:

- Jeżeli ktoś lubi kręcić filmy, chciałby zostać aktorem, to zapraszamy na Nowe Miasto, jeżeli woli planszówki i oglądać film bardziej, niż go tworzyć, to zapraszamy na Podzamcze. Przyszłych olimpijczyków zapraszamy do Śródmieścia, będzie dużo konkurencji sportowych, znicz olimpijski oraz medale. Na Sobięcinie śpiew, taniec, rozrywka stolikowa i dużo warsztatów plastycznych.

Wśród propozycji nie brakuje też mniej oczywistych instytucji, jak Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA. Tam będzie można rozwijać swoje talenty, zachęca Aleks Budziak z BWA w Wałbrzychu.

- Proponujemy warsztaty rysunku akademickiego, perspektywy oraz dedykowane warsztaty malowania zwierząt. Warsztaty ceramiczne, kalkomanię, oraz zdobnicze. Przy tych warsztatach będziemy wykorzystywać figurki odlane z form, które przejęliśmy z wałbrzyskiej porcelany Krzysztof.

Pełną listę propozycji można znaleźć na stronach Urzędu Miejskiego, oraz poszczególnych instytucji. Jedne zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży, inne z kolei do całych rodzin.

Reklama