Wałbrzyska Galeria BWA ruszyła z wystawą dla dzieci i młodzieży

Bartosz Szarafin, JD | Utworzono: 2024-01-14 14:27 | Zmodyfikowano: 2024-01-14 14:29
Wałbrzyska Galeria BWA ruszyła z wystawą dla dzieci i młodzieży - fot. Bartosz Szarafin
fot. Bartosz Szarafin

Odwiedzając ją, będzie można lepiej poznać sekrety domowych urządzeń i nasze przyzwyczajenia, które mogą źle wpływać na środowisko.

- Ze zmianą tych nawyków pomoże eko-eksperymentarium - opisuje Radiu Wrocław kuratorka wystawy Małgorzata Żmijska:

"Wystawa jest zbudowana na planie domu i mamy tutaj takie pomieszczenia jak łazienkę, kuchnię, salon, sypialnię. W każdym z pomieszczeń poruszamy jakiś jeden nadrzędny temat związany z oszczędzaniem zasobów i tym, jak można na co dzień, w swoich nawykach, lepiej działać dla środowiska i dla siebie. Np. w salonie są wampiry energetyczne, czyli odkrywamy te tajemne sprzęty, które właściwie pozostawione pożerają prąd."

To pierwsza wystawa skierowana do najmłodszych. -W ten sposób BWA rozpoczyna działania, by otworzyć się z propozycjami także do mieszkańców w tym wieku - dodaje Piotr Micek, dyrektor Galerii BWA:

"Specjalnie, świadomie otwieramy tę wystawę jako pierwszą, żeby zaznaczyć, że edukacja ze sztuką wizualną może iść w parze. A jak edukować, to kogo? Najmłodszych. Współpracujemy z Biurem Edukacji i Kultury, które bezpośrednio, przez Mobi Dziennik, przesyła informacje do szkół. Taka informacja już poszła i mamy zaawizowane szkoły, oczywiście zaczynają się ferie."

Po feriach ogłoszenie zostanie ponowione. Wystawę może zobaczyć jednak każdy. Wystarczy przyjść do BWA w Starej Kopalni w godzinach pracy i poznać lepiej eko-rady. Większe grupy powinny jednak zdecydować się na zapisy.

"Każdy się tutaj może świetnie odnaleźć. Oczywiście przede wszystkim ta wystawa jest otwarta dla grup zorganizowanych szkolnych i towarzyszy im edukator. Myślę, że popołudniami i w weekendy to jest świetne miejsce do tego, żeby spędzić czas z rodziną. Czy to dziadkowie, czy rodzice mogą tutaj przyjść bezpłatnie odkrywać sobie, że temat ekologii może być tym, co nas łączy i że jest bardzo prosty." - dodaje Małgorzata Żmijska.

Zdjęcia
Wałbrzyska Galeria BWA ruszyła z wystawą dla dzieci i młodzieży - 4
Wałbrzyska Galeria BWA ruszyła z wystawą dla dzieci i młodzieży - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.