Pogoda w regionie nie wszędzie "jak na zamówienie"

, JD | Utworzono: 2024-01-14 16:45 | Zmodyfikowano: 2024-01-14 16:46
Pogoda w regionie nie wszędzie "jak na zamówienie" - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

Zupełnie inaczej pierwszy tydzień wypoczynku zapowiada się na niższych obszarach, m.in. w Legnicy czy Wrocławiu. Tu raczej nie warto odkurzać sanek ani tym bardziej planować lepienia bałwana. Według IMGW tylko w poniedziałkowy wieczór mogą pojawić się białe płatki, ale będzie ich nie więcej niż 1 cm. Takie wieści wcale nie są dla wrocławian szczególnie rozczarowujące.

- Po co śnieg, jak po chwili zrobi się tu z niego błoto, będzie brudno i ślisko. Kiedyś zimy były normą, dzisiaj to raczej nie tęsknimy za tamtymi czasami – podkreślają w rozmowie z Radiem Wrocław mieszkańcy miasta:

"Wolę deszczowo, niż jak jest ślisko i śnieżnie. Zima powinna być z mrozem i ze śniegiem. Chyba trzeba się przyzwyczaić. Jesteśmy raczej przyzwyczajeni do takich anomalii pogodowych. Szkoda, że nie ma śniegu, ale we Wrocławiu rzadko kiedy jest śnieg, także cóż."

Brak prognozowanych szczególnie siarczystych mrozów czy obfitych opadów nie znaczy, że mamy schować szaliki i rękawice. Te mogą się przydać, bo IMGW przewiduje wietrzny początek tygodnia. Podmuchy w porywach mogą osiągnąć nawet 69 km/h, a słabnąć zaczną dopiero od wtorkowego popołudnia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.